Masaüstü Bilgisayardan Gelen Cızırtı Sesi

Bybomber

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir sistem topladım. Normalde bilgisayarda problem yok. Yüke bindiği zaman ses yapıyor. Ses ektedir. Örneğin masaüstüne bakarken oyuna döndüğümde bu ses ile karşılaşıyorum. Sürekli gelmiyor. PSU kaynaklı olabilir mi?

Sistem Özellikleri:
  • Zalman R1 Kasa
  • Zalman ZM600-LE 600W PSU
  • MSI RTX 2060 Gaming Z Ekran Kartı
  • ASUS TUF B450-Plus Anakart
  • Ryzen 5 2600 İşlemci
  • James Donkey M.2 SSD
  • WD Blue 7200 RPM HDD

Cızırtı Sesi

Son düzenleyen: Moderatör:
Kontrol ettim bir problem gözükmüyor.
Dinleyemedim ama genel olabilecek sorunlar:
Coil Whine
HDD (tam oturmamış olabilir, kargoda sallamış fırlatmış olabilirler)
Kasa fanları
Coil Whine ihtimali beni de düşündürüyor. Çünkü örneğin oyunu açtım masaüstünde veya başka bir iş yapıyorum yani ekran kartı yükde değilken ses yok. Oyuna geri döndüğüm anda ses başlıyor. Her oyunda da rastlamadım.
Cızırtı Videosu
Görüldüğü gibi sahne değiştiği zaman ses de değişiyor. Masaüstünde kesiliyor.

Son düzenleme:
Kontrol ettim bir problem gözükmüyor.

Coil Whine ihtimali beni de düşündürüyor. Çünkü örneğin oyunu açtım masaüstünde veya başka bir iş yapıyorum yani ekran kartı yükde değilken ses yok. Oyuna geri döndüğüm anda ses başlıyor. Her oyunda da rastlamadım.
Cızırtı Videosu
Görüldüğü gibi sahne değiştiği zaman ses de değişiyor. Masaüstünde kesiliyor.
Dinleyemiyorum dostum ama, anlayanlar vardır Coil whine sesinden. Teyit edebilirler. Onun dışında yeni kartlarda bu sorunu aştılar, hiç olmuyor sanıyordum ben. Garip ama.

Fan gürültüsünden pek anlayamasam da arkadan gelen ince cızırdama CW gibi. Aynı ekran kartının bir alt sürümüne sahibim kronik gibi bir şey oldu bunlarda.

Kasayı bugün vatan bilgisayara götürdüm. Bobin ağlaması var sanırım dedim, bilmiyoruz dediler. Ekran kartını garantiye gönderdim. Bakalım süreç ne olacak.
Fan gürültüsünden pek anlayamasam da arkadan gelen ince cızırdama CW gibi. Aynı ekran kartının bir alt sürümüne sahibim kronik gibi bir şey oldu bunlarda.
Bir hevesle bilgisayar topluyorsun hafife alınmayacak bir bedel ödüyorsun, sonra da böyle uğraşıyorsun. İş değil bu üreticilerin yaptığı.
Garantiden cevap geldi. Ekran kartı sorunsuz denildi. Merak edenler için bu Konuda devam ediyorum. Burası kapatılabilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı