Masaüstü mü, laptop mu?

xbl42

Decapat
Arkadaşlar kaç aydır para biriktirdim ve çalıştım. Ailemin yardımıyla da en fazla 8.5klık bir sistem alcaktım bu yıl da bilgisayar mühendisliği okuyacağım ama oyunlarla da içli dışlı biriyim. Lakin doların inanılmaz artışıyla monsterdaki 8.2k'lık laptop olmuş neredeyse 11k, doların düşme ihtimali olsa beklerim açıkçası.

10 bin verip alabilirim ama 1060'lı bilgisayara 10 bin TL veremem vermek çok saçma, bugün hepsi burada da Asus ROG Strix GL703VM diye bir model gördüm.

Satan kişi hepsi buradanın kendisi 8.1K 1060'lı 17.3 inç ama başka bir sitede 14 bin kafam karıştı, laptopda ince olduğu için ısınma sorunu var diyolar.

Acaba indirim falan mı beklesem, keşke dolar düşse ama ondan da umudum yok ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
O laptop çoğu kişide ısınma sorunu yaşatıyor. Ayrıca sürekli evde olamayacağın için dizüstü daha mantıklı olur. Bana kalırsa şu laptopa bakabilirsin. 15.6'' senin için sıkıntı olmazsa alınabilir. Bu fiyata ise 1070 ve monitörlü sistem toplanır diye düşünüyorum. Bu arada işini sakın pazartesiye bırakma. Pazartesi günü %40 zam gelme ihtimali var bilgisayar bileşenlerine :(

O laptop çoğu kişide ısınma sorunu yaşatıyor. Ayrıca sürekli evde olamayacağın için dizüstü daha mantıklı olur. Bana kalırsa şu laptopa bakabilirsin. 15.6'' senin için sıkıntı olmazsa alınabilir. Bu fiyata ise 1070 ve monitörlü sistem toplanır diye düşünüyorum. Bu arada işini sakın pazartesiye bırakma. Pazartesi günü %40 zam gelme ihtimali var bilgisayar bileşenlerine :(
Arkadaşım konusuna dahil oluyormuşum gibi oluyor ancak o laptobu almayı düşünüyorum ısınma sorunu olanlar 90 dereceleri gördüklerini iddia ediyorlar ve yüksek devir fanda derece düşüyor bunun yanına ek olarak alüminyum çift fanlı notebook soğutucusu ile dereceleri daha alt seviyelere çekmemiz mümkün müdür?

Hocam dediğiniz laptopta teknik özelliklere bakınca ekran kartını 1050 gösteriyor pek güvenemedim
Arkadaşım konusuna dahil oluyormuşum gibi oluyor ancak o laptobu almayı düşünüyorum ısınma sorunu olanlar 90 dereceleri gördüklerini iddia ediyorlar ve yüksek devir fanda derece düşüyor bunun yanına ek olarak alüminyum çift fanlı notebook soğutucusu ile dereceleri daha alt seviyelere çekmemiz mümkün müdür?
Hocam ben de hala almayı düşünüyorum bu soruya olan cevabı ben de bekliyorum bir de 1060lı olan bilgisayarlar şu an en düşük 9k iken bu pc 8200 bir sıkıntı yoktur demi almak isterken kafam karışıyor
İkisi de bilgisayar.
Başlığı ne önerirsiniz diye açmıştım aslında ama sitede yeni olduğum için hatalı bir başlık olduğunu bilmiyordum yani dizüstü alacağım kesin zaten

Hocam dediğiniz laptopta teknik özelliklere bakınca ekran kartını 1050 gösteriyor pek güvenemedim

Hocam ben de hala almayı düşünüyorum bu soruya olan cevabı ben de bekliyorum bir de 1060lı olan bilgisayarlar şu an en düşük 9k iken bu pc 8200 bir sıkıntı yoktur demi almak isterken kafam karışıyor

Başlığı ne önerirsiniz diye açmıştım aslında ama sitede yeni olduğum için hatalı bir başlık olduğunu bilmiyordum yani dizüstü alacağım kesin zaten
Tahmin etmiyorum bir problem olduğunu çünkü satıcısı bizzat hepsiburada sonuçta. Ve altta yazan yorumlarda mevcut

Preo soğutucular var. Çoğu kişi memnun sanırım onlardan onlar eminim en azından 75 dereceye kadar düşürecektir. Laptoplar artık ince üretiliyor zaten kalın olanlar eskide kaldı. Anca birkaç oyun bilgisayarı ve tasarım bilgisayarlarını kalın olarak görüyorum. Bir de bu soğutucu var. Arkadaşım 3 aydır kullanıyor bir sıkıntısını görmemiş. 5 fan içeriyor zaten tam bilmiyorum laptop soğutucularını yeni konu açarsan yardımcı olacaklardır. Dikkat et soğutucu konusunda bileşen yanmasın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı