Masaüstü PC gerçekten daha mı mantıklı?

Selamlar! Bildiğiniz üzere ne zaman laptop muhabeti açılsa o meşhur söz söylenir "O paraya masaüstü toplarsın". Peki bu gerçekten doğru mu? Aynı fiyata daha yüksek özellikli bir sistem toplayabiliyorsunuz laptopa göre fakat monitör eklenince aşağı yukarı aynı hatta bazen daha yüksek fiyatlar ortaya çıkıyor. Belki de yanılıyorum ama sizin fikirlerinizi de merak ettim.

Selamlar! Bildiğiniz üzere ne zaman laptop muhabeti açılsa o meşhur söz söylenir "O paraya masaüstü toplarsın". Peki bu gerçekten doğru mu? Aynı fiyata daha yüksek özellikli bir sistem toplayabiliyorsunuz laptopa göre fakat monitör eklenince aşağı yukarı aynı hatta bazen daha yüksek fiyatlar ortaya çıkıyor. Belki de yanılıyorum ama sizin fikirlerinizi de merak ettim.
Şu an 10k'ya RTX 2060'lı laptop zor bulursunuz. Ama masaüstünde 10k'ya 2070'e bile çok rahat çıkarsınız. Ve laptoplarda depolama çok az.

Laptop tercih işidir. Yanında taşırsın. Salona, yatağa, komşuya, memlekete. Küçüktür bazı insanlara küçük olması çok hoştur. Hızlıdır masaüstü bilgisayarım çok daha yüksek performanslı olmasına rağmen kısa işlerimi eski laptobumda hallederim.

Selam, evet masaüstünde daha yüksek özellikli sistem toplarsınız, lakin laptop gibi her yere götüremezsiniz. Kullanım amacınız ne ise ona uygun toplar/alırsanız daha yüksek performans alabilirsiniz.

Tercih meselesi. Oyuncu sistemi değil de ufak çaplı oyunlar ve ağırlıklı olarak web işleri ile uğraşıyorsanız ben ince ve taşınabilme kolaylığı yüksek bir laptop öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı