Masaüstü rol yapma oyunu nasıl olmalı?

509409

Centipat
Masaüstü rol yapma oyunu oynayan kişiler oynarken veya yönetirken yapılması ve yapılmaması gerekenleri, bu oyunun püf noktalarını yazabilir mi?
İnternette biraz araştırdım ama bir de sizlerden öğrenmek isterim.
Not: GTA veya Witcher 3 değil. Hikaye yazıp yönettiğin oyunlardan bu dediğim.

Son düzenleme:
SAMP ve diğer platformlar için konuşuyorum oyuncu olarak yapabileceğimiz en iyi şey iyi niyetli olmak. Trollememek. OOC iletişimi kullanmamak. Sunucunun forumundaki kuralları en az 1 kere okumak. Bunun haricinde internetteki rehberlerden OOC terimlerini ezberlemek. Bu kadar aslında diğer her şey rol döndürürken kendiliğinden gelişiyor. Bir de İngilizce yazmayı veya konuşmayı biliyorsanız kesinlikle Türklerle değil yabancılarla rol döndürün.

SAMP ve diğer platformlar için konuşuyorum oyuncu olarak yapabileceğimiz en iyi şey iyi niyetli olmak. Trollememek. OOC iletişimi kullanmamak. Sunucunun forumundaki kuralları en az 1 kere okumak. Bunun haricinde internetteki rehberlerden OOC terimlerini ezberlemek. Bu kadar aslında diğer her şey rol döndürürken kendiliğinden gelişiyor. Bir de İngilizce yazmayı veya konuşmayı biliyorsanız kesinlikle Türklerle değil yabancılarla rol döndürün.
Yok hocam ben bilgisayar oyunu değil, kendin hikaye yazıp yönetmeyi kastettim. Örneğin orta çağda geçen bir dönemde üç kahramanın macerası veya gelecekte. Bunlar türetilebilir. Zar atıp ona göre olayların geliştiği türden oyunlar. Diğer insanlar yanlış anlamasın diye bunu yazıyorum. Örnek bir videoyu aşağıya bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı