Çözüldü Masaüstünde klasör açarken yönetici izni istiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

clearxdq

Femtopat
Daha fazla  
Masaüstünde sağ tık yapıp klasör açmak istediğimde yönetici izni istiyor durduk yere bir anda oldu çözümü nedir yardımcı olursanız sevinirim (Windows 11)

Dosya Ekleri

• IMG-20240219-WA0003.jpeg
    IMG-20240219-WA0003.jpeg
    104,2 KB · Görüntüleme: 39
Çözüm
C:\Users\

Dosya gezgininden bu dosya yoluna gidin. Daha sonra kullanıcı adınızın olduğu klasöre sağ tıklayın ve özellikler seçeneğini seçin.

Gelen ekranda güvenlik kısmına girip "Düzenle" seçeneğini seçin ve kullanıcı adınızı bulun. Kullanıcı adınızı seçin ve bütün izinleri verin.

1708370609757.png

Dosya gezgininden bu dosya yoluna gidin. Daha sonra kullanıcı adınızın olduğu klasöre sağ tıklayın ve özellikler seçeneğini seçin.

Gelen ekranda güvenlik kısmına girip "Düzenle" seçeneğini seçin ve kullanıcı adınızı bulun. Kullanıcı adınızı seçin ve bütün izinleri verin.

1708370609757.png

Çözüm

Eki Görüntüle 2120942
Attığın fotoğrafa nasıl gidiliyor detaylı anlatır mısın tam anlamadım teşekkür ederim

Attığın fotoğrafa nasıl gidiliyor detaylı anlatır mısın tam anlamadım teşekkür ederim

Açıklamıştım ama tekrar anlatayım.

C:\Users kısmında kullanıcı adınıza ait klasöre sağ tıklayın ve özellikler deyin.

1708374446980.png

Bastıktan sonra "Güvenlik" kısmına gelip kendi kullanıcı adınızı bulun ve "Düzenle" tuşuna basın.

1708374589855.png

Düzenle dedikten sonra kendi kullanıcı adınızı seçin ve "Tam Denetim" tikine tıklayın.

1708374719387.png

Ardından "Uygula" butonuna tıklayın. Sorunun düzelmiş olması gerek.

Sorununuz çözülmediyse güncelleme kaynaklı sorun olabilir çünkü Yeni menüsüne geldiğinizde sadece klasör simgesi gözüküyor Metin belgesi kıza yol bölgesi oluştur gibi seçenekler çıkmıyor

Komut istemini yönetici olarak başlatıp bu komutları deneyin menü düzelmezse güncelleştirmeyi kaldırın yine düzelmezse güncel ISO dosyasını indirip flash belleğe yazın format ekranında bilgisayarınızı onarın seçeneği niye deneyin yine düzelmezse Format atın.

Komutlar:

SFC /scannow

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

DISM.exe /Online /Cleanup-image /RestoreHealth

En son bu komutu deneyin ve yeniden başlatın yeniden başlatma sırasında disk ve sistem sorunlarını denetleyecek

Chkdsk /r /f

Dosya Gezgini'nden bu dosya yoluna gidin. Daha sonra kullanıcı adınızın olduğu klasöre sağ tıklayın ve özellikler seçeneğini seçin.

Gelen ekranda güvenlik kısmına girip "düzenle" seçeneğini seçin ve kullanıcı adınızı bulun. Kullanıcı adınızı seçin ve bütün izinleri verin.

Eki Görüntüle 2120942

Sağ olasın sorunum çözüldü gibi artık masaüstüne gelip sağ tık>yeni yaptığımda metin belgesi vs hepsi çıkıyor ve izinde istemiyor teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı