Masaüstünden Dizüstüne Geçmek Mantıklı mı?

Sizce Hangisi

• Şimdiki sistemle devam.

Oy: 17 81,0%
  • Dizüstüne geç.

Oy: 4 19,0%

• Oy verenlerin toplamı
    21

MayonezliTavuk

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, şu an elimde R5 1600, Asus B350M-A, Kingston Predator 2x8 3000 MHz, Toshiba P300 1TB, Akasa 600W, Deep Cool Smarter şeklinde bir sistem var. Çevre birimlerinin hepsi eski ve sistemde ekran kartı yok eski sistemin ekran kartını kullanıyorum. Normalde sistemi tamamlamak istiyorum ancak ailem iki sene sonra Allah nasip ederse üniversiteye gideceğim için para biriktirip o zaman yeni bir laptop almamı istiyor. Yeni parçaya izin vermiyorlar. Önümde iki seçenek var ya bu şekilde devam edeceğim yada elimdeki iki sistemi de satıp yeni bir dizüstü alacağım.
Sizce hangisi daha mantıklı olur? Laptop önerileriniz nelerdir? Not: Elimdeki sistemin ederi üzerine en fazla 1500 TL ekleyebilirim. Not: Laptop daha çok orta düzeyde render ve sörf için kullanılacak oyun için pek kullanılmayacak. İyi sosyaller...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, şu an elimde R5 1600, Asus B350M-A, Kingston Predator 2x8 3000 MHz, Toshiba P300 1TB, Akasa 600W, Deep Cool Smarter şeklinde bir sistem var. Çevre birimlerinin hepsi eski ve sistemde ekran kartı yok eski sistemin ekran kartını kullanıyorum. Normalde sistemi tamamlamak istiyorum ancak ailem iki sene sonra Allah nasip ederse üniversiteye gideceğim için para biriktirip o zaman yeni bir laptop almamı istiyor. Yeni parçaya izin vermiyorlar. Önümde iki seçenek var ya bu şekilde devam edeceğim yada elimdeki iki sistemi de satıp yeni bir dizüstü alacağım.
Sizce hangisi daha mantıklı olur? Laptop önerileriniz nelerdir? Not: Elimdeki sistemin ederi üzerine en fazla 1500 TL ekleyebilirim. Not: Laptop daha çok orta düzeyde render ve sörf için kullanılacak oyun için pek kullanılmayacak. İyi sosyaller...
Üniversiteye geçecekseniz laptop alıp devam etmeniz daha mantıklı olur zira kasayı bir yerden bir yere taşımakta sıkıntı çekersiniz.

Madem oyun oynamıyorsun dizüstü daha mantıklı bir seçim olacaktır. Zaten üniversitede hukuk, mühendislik okursan zamanın da kalmaz oyuna. Taşınabilir bir bilgisayar daha mantıklı olacaktır.

Bence 1500tl ekleyebileceksen al kendine bir tane 1050 ti keyfine bak. Sistem parçaları harika çünkü.
Ama render diyorsan da dizüstü alman daha mantıklı gibi oyun oynamayacaksın zaten, rahat rahat taşırsın.

Bak kardeşim eğer ilerde üniversiteye gideceksen yurtlarda falan sıkıntı çekersin Bilgisayar kasasıyla. En mantıklı olan seçim şimdiki sistemle 2 sene idare etmen 2 sene içerisinde paranı kıyıya köşeye atman. 2 sene sonra yani üniversiteyi kazandıktan sonra renderlık laptoplar alırsın. Zaten üniversiteye geçince oyuna pek zamanın kalmayacaktır.

Bence 1500tl ekleyebileceksen al kendine bir tane 1050 ti keyfine bak. Sistem parçaları harika çünkü.
Ama render diyorsan da dizüstü alman daha mantıklı gibi oyun oynamayacaksın zaten, rahat rahat taşırsın.
Almak sıkıntı değil ancak 2 sene sonra dizüstü lazım olacak bana. O zaman elimde kalacak bu sistem.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı