Masaüstünden Dizüstüne Geçmek Mantıklı mı?

Sizce Hangisi

• Şimdiki sistemle devam.

Oy: 17 81,0%
  • Dizüstüne geç.

Oy: 4 19,0%

• Oy verenlerin toplamı
    21
Sence şimdi mi alayım yoksa iki sene sonra mı?
2 yıl sonra alman bence daha iyi olur. Şimdi derslerine odaklanırsın hem. Bu arada şimdiki PC'yi hemen satma. Bekle laptop alacağın zaman büyük ihtimalle dolar da yükselmiş olur. Şimdi elde edeceğin para az kalır o zamana :) Bu arada leptop mümkünse Ryzen işlemci içersin çekirdeği fazla oluyor malum.

Bak kardeşim eğer ilerde üniversiteye gideceksen yurtlarda falan sıkıntı çekersin Bilgisayar kasasıyla. En mantıklı olan seçim şimdiki sistemle 2 sene idare etmen 2 sene içerisinde paranı kıyıya köşeye atman. 2 sene sonra yani üniversiteyi kazandıktan sonra renderlık laptoplar alırsın. Zaten üniversiteye geçince oyuna pek zamanın kalmayacaktır.
Aslında en mantıklısı bu ancak doların artışı ve gelen zamlar bana dizüstünü şimdi almayı düşündürdü.
Yada elimdeki sistemi satıp ufak bişey alıp 2 sene sonra da elimdeki tüm parayla bir şeyler alabilirim.

Aslında en mantıklısı bu ancak doların artışı ve gelen zamlar bana dizüstünü şimdi almayı düşündürdü.
Yada elimdeki sistemi satıp ufak bişey alıp 2 sene sonra da elimdeki tüm parayla bir şeyler alabilirim.
Benim sana tavsiyem şimdiki bilgisayarınla idare etmen ve paranı dolar yapman. Emin ol ki dolar düşmez. Ne zaman doların uzun vadede pişman ettiğini gördün? Ayrıca şu an Amerika’yla aramız kötüleşmeye başladı. 1 2 seneye kalmaz dolar 6 olur.

Aynı durum başıma geldi. Laptop aldığıma pişman oldum. Aslında performans sorunu yok her oyunu ultrada akıcı oynatıyor fakat üniversitede bilgisayar zaten var orada kaydedilen ödevi de USB ile alıyorsun zaten PC taşımak anlamsız geliyor. Dersler için ise 2000TL lik bir laptop zaten iş görür mühendislik veya grafikerlik okumuyorsan hangi ağır programı kullanacaksın?

Sana tavsiyem madem ileride kesin düşünüyorsun şimdiki sistemini değer kaybetmeden satmaya bak parça parça olur, bütün olur sat. Oyun da oynamıyorsan al kendine 1500TL ye bir laptop kullan, internette filmini izle, forumda takıl , sörf yap v.s zamanı gelince birikimin ile laptop alırsın.

Aynı durum başıma geldi. Laptop aldığıma pişman oldum. Aslında performans sorunu yok her oyunu ultrada akıcı oynatıyor fakat üniversitede bilgisayar zaten var orada kaydedilen ödevi de USB ile alıyorsun zaten PC taşımak anlamsız geliyor. Dersler için ise 2000TL lik bir laptop zaten iş görür mühendislik veya grafikerlik okumuyorsan hangi ağır programı kullanacaksın?

Sana tavsiyem madem ileride kesin düşünüyorsun şimdiki sistemini değer kaybetmeden satmaya bak parça parça olur, bütün olur sat. Oyun da oynamıyorsan al kendine 1500TL ye bir laptop kullan, internette filmini izle, forumda takıl , sörf yap v.s zamanı gelince birikimin ile laptop alırsın.
Açıkçası banada en mantıklısı bu geldi.
Arada render işlemleri yapacağım. Onun dışında ağır program kullanmayacağım.

Elinde Bilgisayar varken satmak mantıksız olur. 2 yıl sonra gtx 1080’li veya gtx 1170’li bir laptopu rahat 5000₺ ye alır.
Düzeltme yapıyorum 1000$’a :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı