Mastürbasyon gelişimi etkiler mi?

machnenon

Femtopat
Merhaba. 17 yaşındayım ve herkesin ortalama 12-13 yaşında başladığı bu malum işe ben yaklaşık 2 ay önce başladım. Başlamadan önce yaşıtlarıma göre bayağı küçük gözüküyordum, 17 yaşında iken 13-14 yaşında gösteriyordum. Bu malum işe başlayınca yeni yeni onlar kadar gelişmeye başladım. Bu malum iş testesteron arttırıyormuş fakat benim bu işe gecikmem bende testesteron eksikliği yaratır ve yaşıtlarımdan gelişme olarak geride kalır mıyım? Lütfen dalgaya almayınız ciddi bir konudur.

Son düzenleme:
Testosteron seviyene veya gelişimine herhangi bir olumlu veya olumsuz etkisi yok, sadece çok fazla yaparsan enerji kaybı yaşarsın.

Kardeşim ergenlik çağına biraz geç girmişsin. Bazen olabiliyor. Bundan sonra gelişirsin merak etme. Fazla aşırıya kaçma.

Mastürbasyon'un testosteron hormonu üzerinde olumlu yada olumsuz bir etkisi yok kardeşim.
Sen 17 yaşına kadar hiç cinsellik denemediysen ergenliğe yeni girmişsin demektir.
Sıkıntı yapmana gereken yok ergenliğe geç bile girsen Growth ve Testo tavan yapacak bu da senin fiziksel gelişimini sağlayacaktır. Bu arada androjen hormonlarının yoğunluğu cildi yağlandırıp sivilce çıkmasına neden olur.
Sana hayırlı işler diliyorum. Paran varsa güzel bi siteden premium üyelik çözmeye bak, bu zamanlarda lazım olacaktır. :)

Merhaba. 17 yaşındayım ve herkesin ortalama 12-13 yaşında başladığı bu malum işe ben yaklaşık 2 ay önce başladım. Başlamadan önce yaşıtlarıma göre bayağı küçük gözüküyordum, 17 yaşında iken 13-14 yaşında gösteriyordum. Bu malum işe başlayınca yeni yeni onlar kadar gelişmeye başladım. Bu malum iş testesteron arttırıyormuş fakat benim bu işe gecikmem bende testesteron eksikliği yaratır ve yaşıtlarımdan gelişme olarak geride kalır mıyım? Lütfen dalgaya almayınız ciddi bir konudur.
Haftada 2 kere yap. Fazlası yorgunluktan başka bişey değil. Gelişimine hiç bir zararı yok. Bizde genç olduk şu an 38 yaşındayım gelişimde hiç bir etkisi olmadı. Hala teklemeden çalışır namuzsuz. Her gün yaparsan erken emekli olursun iş icraate geldiğinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı