Matebook 14 için Hangi Linux kurulmalı?

1. Driverı kurmamış sanırım. Çünkü Driver kısmında "N/A" işareti var.
2. 81 derece boşta çalışma için gerçekten çok yüksek. Eğer Windows'ta böyle sorun yoksa muhtemelen o sürücü kaynaklı.
Sürücüyü nasıl kurabilirim?
Wİndowsta böyle bir problem yok fanları dönmeden bile çalışıyor. Burda çok fazla ısınıyor nedense.

Kullandığınız dağıtımda kernel değiştirme aracı varsa kolayca 5.10 kerneline geçiş yapın. İşlemciniz ve birçok parçanız yeni sayılır.
Onu nasıl kontrol edebilirim? Linux hakkında hiç bir bilgim yok ne yazık ki.

Sürücüyü nasıl kurabilirim?
Wİndowsta böyle bir problem yok fanları dönmeden bile çalışıyor. Burda çok fazla ısınıyor nedense.
Sürücü için Yönetim bölümünde Driver Manager, ya da Sürücü Yöneticisi diye seçenek var mı? Orada sürücü güncellemesi arasın.
@GNU or NOT @Dengesiz Kokarca
Onu nasıl kontrol edebilirim? Linux hakkında hiç bir bilgim yok ne yazık ki.
En üstte kernel 5.4 sürümünde yazıyor. Sürücü işini bir kontrol edelim, sonra kernele de bakarız.

Dell'in 4600H içeren Kubuntu/Ubuntu bilgisayarları vardı.
Bence Kubuntu destek olarak daha iyi olacak size.

4 şey kaynaklı olabilir.
1. Sürücü bulamadı.
2. Kernel eski. Verimli olmayabilir.
3. Arka planda bir şey çalışıyor.
4. Tema sorun çıkarabilir. KDE ile de deneyin bence.

Garantisini etkilemez. Bence performansı tam alabilmek istiyorsanız mutlaka ana sistem olarak kurun. Daha sonralarda problem yaşmamak için bir tane Windows 10 USB'si hazırlayıp hazır da tutabilirsin. Dağıtım olarak normalde Elementary tavsiye ederdim ama bende Matebook13 kullanıyorum ve Elementary ekranda ve Wi-Fi kartta sorun çıkarıyor. Önerim Deepin kurman olacaktır. Eğer Deepin kurmam diyorsan Fedora da olabilir benim cihazda en yüksek stabilite ve performansı aldığım ilk iki dağıtım bu ikisidir. Deepin kendiliğinden tasarımı vs. çok hoştur. Fedora ise birkaç düzenleme ile değiştirilebilir.

Geri
Yukarı