Matematiği anlamıyorum

Renster

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar matematikten hiçbir şey anlamıyorum yardım eder misiniz? 2023 YKS'de TYT'de 9 doğru 1 yanlış geri kalanı boş, AYT'de 7 doğru 5 yanlış geri kalanı boş. 2024'te ikisinden de en az 30 net yapmam lazım çünkü bir bölüme yerleştim ve OBP kırıldı. 45 civarına düştü.

Artık buradan ne kadar verimli olur, bilemeyiz de öncelikle çözmeye uğraşıp da sonuca ulaşamadığınız konularda güçlenmeye odaklanmak lazım.
Böyle durumda olduğunuz konulardan sorular paylaşıp nasıl çözmeye çalıştığınızı açıklarsanız hatalı adım(lar) üzerinde yardımcı olacak arkadaşlar çıkacaktır.

Hocam matematik gerçekten soru çözmekten ibaret, yani coğrafya edebiyat gibi video dinleyerek anlayamazsın, videoda bakarsın AA ne kadar kolay dersin sonra sana bir soru verirler bakıp kalırsın.
İlk önce güzel bir kaynak alman lazım ( 2,3 tane )
Örneğin trigonometri konusu.
Öncelikle matematiğin güleryüzüden ya da Eyüp b. Hocalardan konuyu iyice kavradıktan sonra bol bol soru çöz. Günde 20 soru çözsen bile 1 ay sonra bir bakmışsın netlerin gerçekten artıyor.
Matematik soru çözmekten ibarettir. Unutmayın!

Arkadaşım sözelde de TYT matematik lazım.

Bence vakit kaybetme TYT matematiği zorlayarak olmuyorsa olmuyordur bende aynı durumdayım ondan diyorum TYT'de mesela Türkçeyi fullemeye odaklan oralardan almaya çalış puanı TYT matta da birkaç kolay soru var o kolay konu sorulara odaklan birkaç soru yapsan kar.

Rehber matematik 👌

Ense PUBG'ye devam mı?

Bence vakit kaybetme TYT matematiği zorlayarak olmuyorsa olmuyordur bende aynı durumdayım ondan diyorum TYT'de mesela Türkçeyi fullemeye odaklan oralardan almaya çalış puanı TYT matta da birkaç kolay soru var o kolay konu sorulara odaklan birkaç soru yapsan kar.
Zaten 2023 YKS'de en iyi puanım sözel alanda geldi. Full'e yakın yaptım çoğunu. Zor TYT Türkçe'ye rağmen 32 net yaptım. Ama bu yıl OBP geriye atacak.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı