Matematiği becerememek

9. sınıfa yeni geçtim, geçmez olaydım. Bu matematikteki mantığı beceremiyorum lanet olsun. Aklım bir türlü almıyor. Arkadaşlar böyle olan tek ben miyim yoksa sizde benim gibi misiniz ya da benim gibi miydiniz?
Bende 9.sınıfım. Hayatım boyunca hiç bir zaman Matematikte başarılı olamadım.

Aşağıdaki videodan başlayarak "Mantık" serisini izleyin. Rehber Matematik YouTube kanalı en iyi anlatıma sahip kanallardandır. Bence sorununuzu bu şekilde çözersiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de anlamıyordum biraz dişimi sıktım ve ailem sağ olsun özel hoca tuttu yoksa lise kazanamazdım.Hocam biraz dişinizi sıkın gerekirse bir videoyu 5 kere izleyin ve ders çalışırken mola verin zor bir durum ama kolay gelsin.

9. sınıfa yeni geçtim, geçmez olaydım. Bu matematikteki mantığı beceremiyorum lanet olsun. Aklım bir türlü almıyor. Arkadaşlar böyle olan tek ben miyim yoksa sizde benim gibi misiniz ya da benim gibi miydiniz?
Hocam sıkmayın canınızı, matematik zor bir ders. Siz verimli çalışmayı sürdürün, Allah'ın izniyle başarı sağlarsınız. Öğretmeninizi pür dikkat dinkeyin ve anlamadığınız soru, konu vs. üzerinde düşünün ve sorularınızı hem arkadaşlarınıza hem hocanıza sorun. Bizim mat hocamız da demişti bir konunun mantığını anlamak için gerektiği zaman 2-3 saat de olsa kafa yormalısınız diye.

Herkes her konuyu/dersi anlamayabilir. Ben de sözel derslerden iyi not aldığımı hiç hatırlamıyorum çalışmama rağmen. 8. sınıftan 9. sınıfa geçmenin ağırlığını yaşıyor olabilirsiniz ama güvenin bana lise Matematik müfredatındaki en kolay konudur Mantık konusu.

Herkesin beyni farklıdır herkes matematikte iyi olacak diye bir şey yoktur fakat eğitim sistemimiz matematik temelli olduğundan elinizden geldiğince çabalamalısınız başka yapabileceğiniz bir şey yok maalesef.

Dostum, sen Türkçeyi de pek beceremiyorsun sanırım, başlık dikkatimi çekti de "becemiyorum" yazmışsın. :) Ben de senin gibiydim. Takma kafana, sonra bir yerde matematiğin mantığını bir yakaladım, daha sonra girdiğim hiçbir sınavda matematikten yanlışım olmadı, 3-5 boşum olurdu. En basit soruları çözemediğimden oturup ağlamışlığım vardı ortaokulda.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı