Matematiği becerememek

Sabahtan akşama kadar çalışarak 60 mı aldın sen hiç çalışma daha iyi ben 9.sınıfım ve matematık denemesin 1 yanlışım çıktı TYT tarzı sorularda.
Hahaha hiç güleceğim yoktu. Her insan matematik yapacak diye bir şey yok. Ben senin gibi kendini dahi sanan fakat yüksek notları özel derse gidip alanlardan değilim. 9. sınıfsın ama 16 yaşındasın. 14 yaş küçük gelir diye 16 yapmışsın herhalde. Umarım TYT'den 200 falan çekmezsin. Senin gibiler 200 300 alıyor genelde.

Dostum, sen Türkçeyi de pek beceremiyorsun sanırım, başlık dikkatimi çekti de "becemiyorum" yazmışsın. :) Ben de senin gibiydim. Takma kafana, sonra bir yerde matematiğin mantığını bir yakaladım, daha sonra girdiğim hiçbir sınavda matematikten yanlışım olmadı, 3-5 boşum olurdu. En basit soruları çözemediğimden oturup ağlamışlığım vardı ortaokulda.
:D hayır tabiki galiba admin başlığı uygun görmedi kendisi değiştirdi :DD

9. sınıfa yeni geçtim, geçmez olaydım. Bu matematikteki mantığı beceremiyorum lanet olsun. Aklım bir türlü almıyor. Arkadaşlar böyle olan tek ben miyim yoksa sizde benim gibi misiniz ya da benim gibi miydiniz?
Eğer çalışırsan yapabilirsin. Ben ilkokulda her gün 2 tane matematik problemi çözdüm ve şuan öğretmenim bana 8. Sınıflara sorulan soruları soruyor 😁(5. Sınıfım)

9. sınıfa yeni geçtim, geçmez olaydım. Bu matematikteki mantığı beceremiyorum lanet olsun. Aklım bir türlü almıyor. Arkadaşlar böyle olan tek ben miyim yoksa sizde benim gibi misiniz ya da benim gibi miydiniz?
Kendinizi yapamıyorum diye şartlandırmayın. Bir iki video izleyin sonra bir tane test çözün yaparsınız o zaman. Mantık zaten kolay bir konu.

@350379 60 almasında ne var? Hiç çalışma daha iyi ne demek?

Evde kendi başına çalışıyorsa, biraz salmışsa ve matematik ile arası iyi değilse gayet iyi bir not.

Konu anlatımlı test kitabı alıp, videolar izlemek ve motivasyonu yüksek tutmak işine yarayacaktır. Çok çalıştıktan sonra da hala olmuyorsa, yapabilecek bir şey yok. Her birey matematikte süper olacak diye bir kaide yok.

Abicim ben sayısalcıyım sözelciyim şeyi hikaye neyi çok çalışırsan ocusun lise hayatımda elime kalem almadım tüm derslerde uyudum 4 yıl boyunca 5dk ders çalışmadım okul bittikten bir kaç sene sonra okumaya karar verdim 1+1 ile başladım o kadar çok çalıştım ki yaptım şuan istediğim bölmü kazandım AYT matematikten 23 net civarı yapmıştım 30 adet matematik sorusu var zaten(Geo çalışmadım) yani yapılıyor odama çarpım tablosunu felan yapıştırıp ezberlemiştim sene sonunda türev intgral içinden geçiyordum sadece çalışmayı bırakma devamlı çalış çok rahat yaparsın.

Evde kendi başına çalışıyorsa, biraz salmışsa ve matematik ile arası iyi değilse gayet iyi bir not.

Konu anlatımlı test kitabı alıp, videolar izlemek ve motivasyonu yüksek tutmak işine yarayacaktır. Çok çalıştıktan sonra da hala olmuyorsa, yapabilecek bir şey yok. Her birey matematikte süper olacak diye bir kaide yok.
Derste herhalde dünden beri aktif değil.

Derste herhalde dünden beri aktif değil.

:D 2 haftaya sınavlar başlayacak günlük 4 saat ve üzeri çalışıyorum.

Dostum ben dershaneye gitmiyorum gittiğim okul 9 dilimle girdiğim imkb Anadolu lisesi okulun başından beri WhatsApp grubumuzda yarış halindeyiz günlük 4 saat ve üzeri çalışıyorum benim de yaptığım konu tekrarı ve test çözmek bu zamanda matematik yapamayan çocuğa "salak" gözüyle bakılıyor bence çalışmalı arkadaş.

Yeni konular

Geri
Yukarı