Matematiği neden anlamıyorum?

Anlamıyorsan fazla zorlama sözelden yürü ama matematik yapamazsan hiçbir şekilde KPSS'yi geçemez başarılı olmazsın. Özel sektörde tutunacak mesleklerde zaten sayısal-fen bölümleri. Matematik yoksa para azdır işte azdır bilginiz olsun.

Anlamıyorsan fazla zorlama sözelden yürü ama matematik yapamazsan hiçbir şekilde KPSS'yi geçemez başarılı olmazsın. Özel sektörde tutunacak mesleklerde zaten sayısal-fen bölümleri.
Bu konuyu açma nedenim de o zaten. İyi bir gelecek için matematik şart, sözel derslerim yeterince iyi zaten.

Bu konuyu açma nedenim de o zaten. İyi bir gelecek için matematik şart, sözel derslerim yeterince iyi zaten.
Önüne matematik gelince sürekli silgi oynatıyorsan boş iş farklı alana yönel ne yaptım ne ettim olmadı en sonunda gözümü yükseklerden düşürdüm normal bir mesleğe memurluğa girdim. Matematik yapıyor diye mühendis olan çoğu kişi, benim kadar teknik el becerisi ve tasarımcı olamaz ama sistem bunu emrediyor matematik yapacaksın yapacak bir şey yok.

Söyleyecek çok bir şey yok anlamıyorum işte, yardım eder misiniz?

Çok kolaydan başla, yavaş yavaş yukarılara çık. Bana katkısı olmuştu. Onun dışında soru tipleri çok önemli. Test kitabında çözemediğin bir soru tipi varsa kesinlikle ve kesinlikle çözümünü izle. Sen soru tiplerinin %40-%50'sini anladıktan sonra gerisi gelir.

Söyleyecek çok bir şey yok anlamıyorum işte, yardım eder misiniz?

Kaçıncı sınıfsın onu da yazsaydın keşke, ama senin gibi bu sorunu yaşayanlarda genelde gözlemlediğim iki sorun oluyor.
İlki temelinizin zayıf olması. Örneğin lisedeysen, ortaokul ve ilk okul matematiğinin iyi olmaması sebebiyle lise konularını anlamıyorsun. Eğer matematik üzerine kendini geliştirmek istiyorsan, her şeye en başından başla ve adım adım öğrendiğine emin olarak devam et.

İkincisi olarak matematiksel zekanın olmaması. Bazı insanlar ne yaparsa yapsın algoritmik düşünmeyi ve matematiği öğrenemiyor. Ama bu durum genelde nadir yaşanır. Büyük ihtimal eğitiminin kalitesizliğinden kaynaklı ve eksik bilgi sebebiyle öğrenemiyorsun.

Çok kolaydan başla, yavaş yavaş yukarılara çık. Bana katkısı olmuştu. Onun dışında soru tipleri çok önemli. Test kitabında çözemediğin bir soru tipi varsa kesinlikle ve kesinlikle çözümünü izle. Sen soru tiplerinin %40-%50'sini anladıktan sonra gerisi gelir.
Aktif Matematik kitabını bitirdim. YouTube'dan TYT Matematik dersleri dinliyorum. Yok olmuyor ya, bir türlü anlamıyorum matematik zekam mı yok anlamıyorum ki?

Kaçıncı sınıfsın onu da yazsaydın keşke
Mezunum ve bir üniversiteye gidiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı