Matematiği yapamamak

@yone1108 sizin temelden çözdüğünüz kaynak ve izlediğiniz mat kanallarını söyler misiniz acaba.

Tabi ki. Sadece rehber matematik kanalından dinledim ve hala dinlemeye devam ediyorum.
Öncellikle Matematiğe ilk adım kampını izledim ve bitirdim. Bu kamp süresince hocanın kullandığı kitabı aldım her konu sonunda kitaptan ödev verdi bu şekilde ilerledim ve kampı bitirdim. Temeli attım ancak 1 kitap ile olmaz ikinci bir temel kitap aldım iyice oturması açısından onu da antremanlarla matematik kitabını seçtim ve onu da bitirdim. Bir üst seviyeye geçtim şuan TYT çalışıyorum ve ciddi bir ilerlemenin olduğunu gözümle görebiliyorum. Başka hiç bir yerden çalışmadım sadece rehber matematik.

Tabi ki. Sadece rehber matematik kanalından dinledim ve hala dinlemeye devam ediyorum.
Öncellikle Matematiğe ilk adım kampını izledim ve bitirdim. Bu kamp süresince hocanın kullandığı kitabı aldım her konu sonunda kitaptan ödev verdi bu şekilde ilerledim ve kampı bitirdim. Temeli attım ancak 1 kitap ile olmaz ikinci bir temel kitap aldım iyice oturması açısından onu da antremanlarla matematik kitabını seçtim ve onu da bitirdim. Bir üst seviyeye geçtim şuan TYT çalışıyorum ve ciddi bir ilerlemenin olduğunu gözümle görebiliyorum. Başka hiç bir yerden çalışmadım sadece rehber matematik.
Çok teşekkür ederim.

Çok teşekkür ederim.

Şunu da eklemek istiyorum. Matematik konuları birbirine bağlı o yüzden her konuyu anlamak ve onun üstüne bol bol soru çözmek gerekiyor. Başlarda soru tiplerini öğreneceksin hemen şey olmuyor videolar bitti kitap bitti artık hazırım 40 doğru 20 doğru yapabilirim diye bir düşünceye girersen maalesef hayal kırıklığına uğrarsın. Çözebildiğin kadar soru çöz sorunun mantığını kavra ezber yapma bu sefer o soru tipini öğreneceksin bir daha karşına geldiğinde artık mantığını bildiğin için çerez gibi çözeceksin.

Bilişim bölümü söyledikleri kadar, matematik gerektiriyor mu?
Ben elektronik bölümündeyim ve matematiği sık sık kullanıyoruz. Ama öyle ileri seviye matematik değil, temel şeyler.

Bilişim de nesne tabanlı programlama dersi var ve bu dersin temeli aslında cebir. Yani evet, bilişim için matematik bilgisi lazım.

Öncellikle matematiğe ilk adım kampını izledim ve bitirdim. Bu kamp süresince hocanın kullandığı kitabı aldım her konu sonunda kitaptan ödev verdi bu şekilde ilerledim ve kampı bitirdim. Temeli attım ancak 1 kitap ile olmaz ikinci bir temel kitap aldım iyice oturması açısından onu da antrenmanlarla matematik kitabını seçtim ve onu da bitirdim. Bir üst seviyeye geçtim şu an TYT çalışıyorum ve ciddi bir ilerlemenin olduğunu gözümle görebiliyorum. Başka hiçbir yerden çalışmadım sadece rehber matematik.

Antrenmanlarla matematik 1 çözüyorum şu an ben
İki bilinmiyenli denklemlerdeyim

Acaba bittikten sonra 2.kitabı çözeyim mi

2.kitaptan sonra da 345 çözsem zorlanır mıyım acaba

AYT temeli için nasıl matematik kitabı almam lazım antrenmanlarla matemtik 3 ve 4 iyi midir sizce.

Antrenmanlarla matematik 1 çözüyorum şu an ben
İki bilinmiyenli denklemlerdeyim

Acaba bittikten sonra 2.kitabı çözeyim mi

2.kitaptan sonra da 345 çözsem zorlanır mıyım acaba

AYT temeli için nasıl matematik kitabı almam lazım antrenmanlarla matemtik 3 ve 4 iyi midir sizce.

Şöyle diyeyim ben gideceğim bölümden dolayı AYT ile ilgilenmiyorum maalesef. AYT konusunda bir yorum yapamam. Antremanlarla matematik 1. kitap bittiğinde yeterli gelmediyse 2. kitabı tabi ki al. 2. kitap daha zor bir seviye tüm kitap serilerini bitirerek güzel bir şey yaparsın. Ben 2. kitabı almadım. Temelden 2 kitap bitirip TYT başladım şuan en temelden TYT çalışıyorum.

Bu arada eğitim hayatım boyunca matematik de 2 kitap bitirdim. Birisi ilk adım diğeri antremanlarla matematik şuan 3. kitabı TYT kitabını yarıladım :)

Şuan elimde olan TYT kitabı bittiğinde üçdörtbeş yayınlarının TYT kitabını alacağım. Kitap başlarda kolay sonra aşama aşama zorlaşıyor örnek veriyorum 1. test kolay 2. orta 3. zor bu şekilde ilerliyor güzel bir kitap.

Dört işlem yapabiliyorsan ve az çok matematik bilgin varsa (üslü sayılar, kesirlerde işlemler vb.) Antremanlarla Matematik gibi kitaplara hiç bulaşma. Git al bir tane eline klasik ve bol sorusu olan soru bankası, vakit kaybetmeden çözmeye başla. Bu sana işlem pratiği kazandırır. İşlem pratiğinin iyi olması yeni nesil soruları yapabilmen için ilk adımdır. Ardından basit bir yeni nesil sorular içeren soru bankası al. Oradaki soruları çözerek yavaş yavaş soru tarzlarına alış. Onu da bitirdikten sonra orta seviye yeni nesil sorular içeren bir kaynak alıp devam et. Bu kitabı da bitirirsen 3 adımda gayet iyi yol almış olursun.

Peki bittikten sonra ne olacak? Orta seviye kitapta çok zorlanırsan farklı bir yayından orta seviye bir kitap daha al. Onu da çöz. Artık orta seviye soruları yapabiliyorum diyorsan zor seviye kitaplara geç. Seviyeyi arttırarak git. Çözemediğin sorularıı ihmal etme. Günlük düzenli paragraf da çözersen bu işi halledersin. Kolay gelsin.

Dört işlem yapabiliyorsan ve az çok matematik bilgin varsa (üslü sayılar, kesirlerde işlemler vb.) Antrenmanlarla matematik gibi kitaplara hiç bulaşma. Git al bir tane eline klasik ve bol sorusu olan soru bankası, vakit kaybetmeden çözmeye başla. Bu sana işlem pratiği kazandırır. İşlem pratiğinin iyi olması yeni nesil soruları yapabilmen için ilk adımdır. Ardından basit bir yeni nesil sorular içeren soru bankası al. Oradaki soruları çözerek yavaş yavaş soru tarzlarına alış. Onu da bitirdikten sonra orta seviye yeni nesil sorular içeren bir kaynak alıp devam et. Bu kitabı da bitirirsen 3 adımda gayet iyi yol almış olursun.

Peki bittikten sonra ne olacak? Orta seviye kitapta çok zorlanırsan farklı bir yayından orta seviye bir kitap daha al. Onu da çöz. Artık orta seviye soruları yapabiliyorum diyorsan zor seviye kitaplara geç. Seviyeyi arttırarak git. Çözemediğin sorularıı ihmal etme. Günlük düzenli paragraf da çözersen bu işi halledersin. Kolay gelsin.

Hocam benim rasyonel sayılar 1.dereceden denklemler de falan sıkıntım yok oran orantı da yok.
Dört işlemde var.
Ama nasıl deyim basit eşitsizlikler mutlak değer iki bilinmiyenli denklemler yok bende kümeler falan da yok.

Acaba antrenmanlar yerine karekök 0 matematik çözeyim mi ne önerirsiniz acaba benim seviyeme uygun.

Yeni konular

Geri
Yukarı