Matematiği yapamamak

Daha fazla  
Başlıkta her şeyi anlattım aslında matematik yapamıyorum. Bugün arkadaşımla matematik çalıştık inanın o kadar çok soru sordum ki hiçbir halt yapamadım. Bir bilinmeyenli denklem konulu bir soruda iki bilinmeyen kullanacak kadar aptal bir insanım. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Başlıkta her şeyi anlattım aslında matematik yapamıyorum. Bugün arkadaşımla matematik çalıştık inanın o kadar çok soru sordum ki hiçbir halt yapamadım. Bir bilinmeyenli denklem konulu bir soruda iki bilinmeyen kullanacak kadar aptal bir insanım. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Ben hayatımda matematik de bir soru bile çözemedim, hep diğer dersler kurtardı beni.

Temelden başlayacaksın kardeşim sen tam sayı, rakam, reel sayı gibi kavramları bile bilmiyorsan bu işler ortadan başlamayla ilerlemez. Temeli attıktan sonra sürekli soru çözeceksin o zaman ilerlersin.

Soru çözmek için temelinin sağlam olması gerekli. YouTube'dan konu anlatım videoları izlemeni öneririm. Şahsen ben Partikül Matematik'ten anlıyorum konuları sen de deneyebilirsin.

Geri
Yukarı