Matematiği yapamamak

Matematik zeka dersidir lakin her soru zeka sorusu değildir. Matematik zekası olanlar zaten daha ileri matematik görürler matematik olimpiyatlarına hazırlanırlar. YKS de 5 10 tane soru zeka sorusu ve zor kıvamdadır. Hatta çoğu kişi hocaya sorduk hoca bile çözemedi der. Zaten matematikte her soruyu çözmesen dahi 30 net ile bir çok üniversiteye gidebilirsin.
TYT Sınavı ortak sınav. AYT Sınavının sorularını ise genelde örnek veriyorum Trigonometri değilde Trigonometrinin Fonksiyon sorularını soruyorlar kısacası 2-3 konuyu harmanlıyorlar. Ayrıca matematik zeka dersi olsaydı inan bana toplama ve çıkarmada herkes takılırdı.Gelelim

Matematik dersini anlamıyorum diyorsan daha ortaokulda demek ki 5.sınıftan beri ya dinlemedin yada üstünde durmadın. 5.sınıftan itibaren olan konuları gözden geçir. Yada ilkokuldan başladıysa bu matematik kötü olması ilkokul konularına dön. Temelden matematik kitabı al bitir.

5.sınıf:
1633890387111.png

6.sınıf:
1633890335217.png
7. ve 8. sınıf sınav olmadığı için hepsi yüz.

Dosya Ekleri

• 1633890328150.png
    1633890328150.png
    3,5 KB · Görüntüleme: 43
Burası bir teknoloji forumunun eğitim bölümü. Görmek istemiyorsan konuya tıklamayabilirsin. İlgilendiren ve yardım etmek isteyen insanlar var ki cevap yazıyorlar. Bir ara siz de Tonguç Akademi'ye uğrayın, yazım kurallarında biraz yardım alırsınız.

Benim sınav sonucum sana az çok bir fikir verir. Ben gerçekten metematiği yapamayan birisiyim, sayısal zekam yok. Bunu bildiğim için LGS'ye çalışırken olabildiğince diğer derslere asıldım. Tabii matematiği tamamen salmadım.
Eki Görüntüle 1186141
Şu an 10. sınıfım, İstanbul'un en iyi Anadolu teknik liselerinden birinde elelktronik ve haberleşme bölümüne girebildim. Matematiğim biraz iyi olsaydı Anadolu tuttururdum belki ama şu anki okulumdan çok memnunum. Ayrıca temelden matematik çalışmaya da başladım, katkısı oluyor bayağı.

Puanınız kaçtı hocam?

Geri
Yukarı