Matematiği yapamıyorum

Çok da iyi değil gibi geldi bana. Adını hiç duymadım. Gerçek sosyal bilimler 5 yıl olur bu okul muhtemelen çıkar gereği hazırlık sınıfını kaldırmış. Bir şekilde mezunlarını bulup sorarsanız iyi olur. Ayrıca okula gidip müdüre veya müdür yardımcısına okulunuzu gezmek istiyorum diyebilirsin. Tavırlarına göre de bir fikir edinmiş olursun. Benim okuduğum okulda çok duyarlılardı.

Teşekkür ederim.

Merhaba, 8. sınıf öğrencisiyim ve bugün matematik ve seçmeli matematik uygulamaları yazılısı olduk ve Matemaik'ten 40 matematik uygulamalarından 35 aldım sınava bir hafta önceden çalışmaya başladım ama yine de olmadı. Malum bu yıl LGS'de var birkaç hafta önce girmiş olduğum LGS denemesinden Matematik'ten 4 doğru yapıp 14 yanlış yapmışım ama diğer derslerim cidden iyi fen bilimleri 75 seçmeli bilim uygulamları 99 İngilizce 80 inkılap 75 Türkçe 82 ama bir tek matematikten, bu kadar düşük not alıyorum. Acaba ne yapmalıyım? Eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Hocam ben bile matematiği hiç bilmiyorum ama zamanında sınavlardan 30-40-50 arası almışlığım var. Sınavlar genelde test ve doğru/yanlış değil de cevaplamalı soru olmasına rağmen.

@mutsuxd Matematik temeliniz hiç yokmuş. Siz 8. Sınıf konularına çalışırsanız doğal olarak hiçbir şey anlamazsınız. Öncelikle matematik yapmak isteyip istemediğinize karar vereceksiniz istemiyorsanız hiç uğraşmasınız bırakırsınız. Eğer sizin için matematik neti gerekliyse ve yapmak istiyorsanız toplama ve çıkarmadan başlayacaksın.
1. Soruda size aslında hangi sayıya 5 eklersek 15 sonucunu buluruz sorusu soruluyor.
2. Soruda size aslında hangi sayıdan 10 çıkarırsak 25 sonucunu buluruz sorusu soruluyor.
Maddi durumunuz el veriyorsa özel ders alabilirsin, el vermiyorsa Youtube ve doğru kaynakları kullanarak kalan yaklaşık 5 ay sürenizde ortalama bir matematik neti elde etmen şansın olabilir.

@mutsuxd matematik temeliniz hiç yokmuş. Siz 8. sınıf konularına çalışırsanız doğal olarak hiçbir şey anlamazsınız. Öncelikle matematik yapmak isteyip istemediğinize karar vereceksiniz istemiyorsanız hiç uğraşmasınız bırakırsınız. Eğer sizin için matematik neti gerekliyse ve yapmak istiyorsanız toplama ve çıkarmadan başlayacaksın.
1. soruda size aslında hangi sayıya 5 eklersek 15 sonucunu buluruz sorusu soruluyor.
2. soruda size aslında hangi sayıdan 10 çıkarırsak 25 sonucunu buluruz sorusu soruluyor.
Maddi durumunuz el veriyorsa özel ders alabilirsin, el vermiyorsa YouTube ve doğru kaynakları kullanarak kalan yaklaşık 5 ay sürenizde ortalama bir matematik neti elde etmen şansın olabilir.

Sağ olun.

Geri
Yukarı