Matematik anlamıyorum ne yapmalıyım?

Yapacak bir şey yok, test test test. :)
Sürekli test çözerek anlayamaz. @deathflow581 Dostum sen en iyisi ilk olarak konulara çalış direkt. Konu anlatımlı videolar izle. Test çözmeyi bırak sadece konulara odaklan. Konuları kavrarsan test çözme işi işkenceye dönmez. Mutlaka konuları bilmen gerekir önceden.

Merhaba arkadaşlar ben 8.sınıfa gidiyorum ve LGS'ye gireceğim matematik ile ilgili çok sıkıntım var ne yapsam ne etsem anlayamiyorum aşamalı test çözüyorum yine anlamiyorum ne yapmalıyım?

Bana yarın etiket at sana detayli yardımcı olmaya çalışacağım. Yarın etiket at, yoksa ben unutuyorum.

Soru çözüm videoları olan kaynakları tercih edebilirsin. Yani konuları, soruları ezberlemek yerine soruların nasıl çözüldüğünü anlamaya çalışabilirsin. Tabii bu rastgele bir kaynak olmamalı bazı kaynaklar var ki sadece kapağına video çözümlü yazabilmek için yapıyorlar bu işi.

Ne yaparsan yap, aylarını harca ama Matematikten iyi bir sonuç al.
lgs.png

Sonuçlarımdan da görebileceğin üzere, yüksek bir puan alabilecekken matematik yüzünden berbat bir puan aldım. Sana ne tavsiye verebilirim bilmiyorum ama Matematiğe gerçekten önem ver.

Nasıl çözebileceğimi bilmiyorum. Nasıl test çözeceğim?
Sürekli test çözerek anlayamaz. @deathflow581 Dostum sen en iyisi ilk olarak konulara çalış direkt. Konu anlatımlı videolar izle. Test çözmeyi bırak sadece konulara odaklan. Konuları kavrarsan test çözme işi işkenceye dönmez. Mutlaka konuları bilmen gerekir önceden.
Sen benim tavsiyemi dinle. Bunlar test demekten başka bir şey demeyecekler gibi. Konuyu kavramadıktan sonra test çözmenin anlamı yok zaten. Gir Youtube, izle konu anlatımlı videoları ve konuları kavra veya başka kaynak kullan seçim senin. Önemli olan konuları kavrayabilmek.

Sen benim tavsiyemi dinle. Bunlar test demekten başka bir şey demeyecekler gibi. Konuyu kavramadıktan sonra test çözmenin anlamı yok zaten. Gir YouTube, izle konu anlatımlı videoları ve konuları kavra veya başka kaynak kullan seçim senin. Önemli olan konuları kavrayabilmek.

Önerdiğiniz bir YouTube kanalı var mı?

Geri
Yukarı