Matematik anlamıyorum ne yapmalıyım?

@MilesEdgeworth

Hocam, şu anki durum "yapamıyorum, anlamıyorum" lafını dinlemiyor. İyi bir yer istiyorsa yapmak zorunda. 50 kere de izlese izlesin, yeter ki anlasın. Tonlarca test çözsün, kendine göre yapsın bir şeyler. Ancak "anlayamıyorum" lafı maalesef geçerli değil, keşke olsaydı. :)

@Salih METİN
Kızgın atıp, kaçıp gitmeyin hocam. Açıklamanızı da bekliyorum. :)
Hocam şimdi baştan kabul edelim. Matematik gibi bir derste konuyu anlamayan bir kişinin soru çözmesi ne kadar doğru olabilir?

Örnek vermek gerekirse, 1. Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklemler konusu olsun.
Çocuk bu konunun mantığını anlayamışsa nasıl soru çözsün ki? Ben de sınav öğrencisi olduğumdan ve de bu süreçleri yaşadığımdan dolayı size kızgın atmak zorunda kaldım.
---
@deathflow581 hocam size tavsiyem en erken bir şekilde özel ders almanız. Ne yapıp edip özel ders alın. Hatta imkân varsa okul veya dershane hocalarınza mutlaka konu anlattırın. Soru çözerken hocanızın "gidiş" yolunu pür dikkat takip edin.

En büyük tavsiyem, ne edip yapıp matematiğinizi sağlama almanız. Yöntemler belli aslında. Uygulamaya çalışın.

@Salih METİN
Aslında orada soru üzerinde konuyu anla, kavra demek istemiştim. Bilinmeyen soruları video çözümlerine bakarak yapması büyük artı kazandıracaktır.

Ben de sınav öğrencisiyim, hepimiz öyleyiz. Fakat full konu anlatımı izleyerek bir yere varılmaz, en azınean ben varamıyorum. Test çözüp soru üzerinde yanlışlarımı görerek konu anlatımı misali bir şey yapmak faydalı oluyor. Biraz yanlış anlatmışım sanırsam, özür dilerim şimdiden.

@Salih METİN
Aslında orada soru üzerinde konuyu anla, kavra demek istemiştim. Bilinmeyen soruları video çözümlerine bakarak yapması büyük artı kazandıracaktır.

Ben de sınav öğrencisiyim, hepimiz öyleyiz. Fakat full konu anlatımı izleyerek bir yere varılmaz, en azınean ben varamıyorum. Test çözüp soru üzerinde yanlışlarımı görerek konu anlatımı misali bir şey yapmak faydalı oluyor. Biraz yanlış anlatmışım sanırsam, özür dilerim şimdiden.
Yok hocam estağfurullah.
Aslında benim ve de birçok öğretmen, sizin de dediğiniz gibi, soru üzerinde kavranılması gerektiğini anlatıyor. Hatta çözülen tüm sorular yanlış çıksa bile deniyor.

İngilizcem iyidir yani onu söyleyeyim ama hangi alanı seçeceğimi bilmiyorum. Dilci olup güzel bir iş bulma imkanım olursa neden seçmiyeyim.
Antremanlarla Matematiğin 1. kitabını çözebilirsin temel konular var ve toplama çıkarmadan başlayıp temel olan soru çözerken bilmen gereken işlemleri öğretiyor. Ben YKS'ye hazırlandığım için bitirdim ve karekök 9'un dışarı nasıl çıktığını bilmiyordum şimdi ikinci kitaptayım ve Şenol Hocanın konu videoları ile paralel gidiyorum daha zor olan bir kitaptan da yine aynı şekilde çözüyorum.

Antremanlarla Matematiğin 1. kitabını çözebilirsin temel konular var ve toplama çıkarmadan başlayıp temel olan soru çözerken bilmen gereken işlemleri öğretiyor. Ben YKS'ye hazırlandığım için bitirdim ve karekök 9'un dışarı nasıl çıktığını bilmiyordum şimdi ikinci kitaptayım ve Şenol Hocanın konu videoları ile paralel gidiyorum daha zor olan bir kitaptan da yine aynı şekilde çözüyorum.
Konudan biraz bağımsız ama son senen ve sen Antremanlarla matematik kitabından 1den başladıysan pek bir şey yapamazsın.

Konudan biraz bağımsız ama son senen ve sen Antremanlarla matematik kitabından 1den başladıysan pek bir şey yapamazsın.
Pek bir şey istemiyorum 275Bin ve üstü sıralama istiyorum. TYT 55-60 net arası,AYT 20-25 Net arası yaparsam 250Bin falan olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı