Matematik bölümü nasıldır?

REDJ3ULL

Hectopat
Arkadaşlar selam. Bu sene sınava girip tercih yapacağım. Matematik bölümü okumayı düşünüyorum. Matematik okuyanlara da sormak istedim sevmeyerek okuyan zor geldiğini düşünen veya bu bölüme sakın gelme diyenler var mı içinizde? Aklımda en kötü devlette öğretmen olup özel ders vermek var şu an bile saatliği 750-1000 arası değişiyor. Ne dersiniz ne tavsiye edersiniz?

Derece yapıp ülkenin en iyi bölümlerinden mezun olacaksan oku ama yok özel ders veririm yok öğretmenliğe geçerim gibi düşüncelerin varsa git öğretmenlik oku direkt. Yarın öbür gün bakan çıktı dedi ki formasyonu kaldırdık bundan sonra sadece öğretmenlik okuyanlar öğretmenlik yapabilecek, ne yapacaksın ?

Öğretmenlik konusunda diyeceğim tek şey var; devlette öyle kolay kolay çalışılmıyor. Atama bekleyen çok kişi var bir tanıdığım uzun süredir atanamıyor şuan özel okulda öğretmen. Özel kurumları bilmiyorum.

Para kazanacağım diye girerseniz çuvallarsınız, tek haneli ve rakamlarla oluşan notlara hazırlıklı olun. Matematik bölümü genel olarak severek okuyanlar arasında zevkli bir bölüm değil, bu sebeple önermiyorum.

Not: Limit, türev, integral çözüyorum diye matematik yaptığınızı zannetmeyin, gerçek matematik değildir. :)

Arkadaşlar selam. Bu sene sınava girip tercih yapacağım. Matematik bölümü okumayı düşünüyorum. Matematik okuyanlara da sormak istedim sevmeyerek okuyan zor geldiğini düşünen veya bu bölüme sakın gelme diyenler var mı içinizde? Aklımda en kötü devlette öğretmen olup özel ders vermek var şu an bile saatliği 750-1000 arası değişiyor. Ne dersiniz ne tavsiye edersiniz?
Bence seçmeyin, yani ben olsam seçmezdim. Zorlayıcı bir alan. Hep problemler üzerine kafa yormak gerekiyor. Geniş bir bilim alanı. İnsanın kafasını yorar bir zaman sonra. Mesela LGS , YKS matematik konularına insanlar ortalama 1 sene çalışıyor ve yoruluyor. Ama seçersen bir ömrünü matematik üzerine vereceksin. Aşırı bir ilgin yoksa seçme.

Özel ders vermek var şu an bile saatliği 750-1000 arası değişiyor.
Özel derste iyi para var. Ama yoğun olmak zorundasın normal çalışmanın üstüne, bir de saatlerce özel ders vereceksin. Parası güzel ama bir o kadar da yorucu.

Derece yapıp ülkenin en iyi bölümlerinden mezun olacaksan oku ama yok özel ders veririm yok öğretmenliğe geçerim gibi düşüncelerin varsa git öğretmenlik oku direkt. Yarın öbür gün bakan çıktı dedi ki formasyonu kaldırdık bundan sonra sadece öğretmenlik okuyanlar öğretmenlik yapabilecek, ne yapacaksın?

İlköğretim matematik istiyordum zaten ama baktım en yüksek 150k civarı sıralamayla alıyor.

İlköğretim matematik istiyordum zaten ama baktım en yüksek 150k civarı sıralamayla alıyor.
Yani senin YKS hedefin ne? Bölüm, sıralama, üniversite olarak? Şu an kaç netlerdesin?

Geri
Yukarı