Matematik dersi projesi icin materyal olarak ne yapılabilir?

Wain

Centipat
Daha fazla  
Matematikten proje aldim ve bir materyal yapmam gerekiyor fakat aklima hiçbir şey gelmiyor. Materyal olarak Google'a baktigimda ise elimle yapabilecegim cok bir şey yok acaba (matkap gibi seyler gerekiyor), ne yapabilirim?

Hocam ben tabela yapmıştım belki sizde yaparsınız.

Hocam örneğin üçgenler var matematikte 30° 60° 90° üçgeni vs. var veya bazı özellikler mat ile alakalı bir tabela yapmıştım üstüne bu üçgenlerden birkaç tane yapmıştım altına da ayrı bir bölüm olarak özelliklerini yazdım gibi.

Tam olarak böyle şeyler yapabilirsin hocam böyle olmasa bile buna benzer şeyler yapapilirsin belki.

Matematikte genel olarak geometrik şekiller hariç bir şey bulması çok zor. Üçgenin alanını anlatmak için pek çok küçük üçgeni birleştirip tek bir büyük üçgen oluşturabilirsiniz. Üstüne de Pascal Üçgeni sayılarını yazarsınız, hem de pek çok üçgenin bir araya gelmesiyle oluşmuş diğer küçüklü büyüklü üçgenler ile üçgende alanı anlatırsınız. Bir taşla iki kuş olabilir.

Hocam ben olasılıkla alakalı birşey yapmıştım. Yuvarlak bı kartonun üstüne renkler boyayın ve ortadan tahta parçasıyla tutturun (döndürünce dönecek şekilde) ve birde ok yapın çarkıfelek gibi düsüne bilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı