Matematik dersi çok zor geliyor

Burada hiç kimse kimsenin kötülüğünü istemiyor fakat sorun şurada sen diyorsun ki sanayide çalışmam iyi güzelde bim a101 diyeceğim belki ama buralarda bile üniversite mezunu arıyorlar yazılım diyorum görünüşte ciddi bir gelişme yok gibi duruyor scratchde oyun yapmayı ortaokulda gösterdiler bana şuan unutmuşumdur yüksek ihtimalle yani demek istediğim sanayi istemiyorsan yazılım çalış üniversiteye gitmenede gerek olmaz belki ama tabiki bu süreçte ya yarı zamanlı çalışacaksın yada ailenin destek olması lazım.

Burada hiç kimse kimsenin kötülüğünü istemiyor fakat sorun şurada sen diyorsun ki sanayide çalışmam iyi güzelde bim a101 diyeceğim belki ama buralarda bile üniversite mezunu arıyorlar yazılım diyorum görünüşte ciddi bir gelişme yok gibi duruyor scratchde oyun yapmayı ortaokulda gösterdiler bana şuan unutmuşumdur yüksek ihtimalle yani demek istediğim sanayi istemiyorsan yazılım çalış üniversiteye gitmenede gerek olmaz belki ama tabiki bu süreçte ya yarı zamanlı çalışacaksın yada ailenin destek olması lazım.
Pc müh için çalışacağım. Gelecek yıl.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son sorum çoğunluk bunları zor yapar yani üniversite seçeyim sevmezsem çalışırım değiştiririm falanı bu süreçte parası yetmez çoğunun aileside belki destek vermez siz nasıl yapabiliyorsunuz?
Ya hocam ne alaka? Zaten devlet okuluna gitmeyi düşünüyorum.

Anlamak önemli değil bununla ilgili yapmış olduğun ciddi bir çalışma göster.
Bu nasıl bir mantık hocam? Birinin bir bölümü seçip başarılı olabilmesi için o bölümün ilişkili olduğu şeyle ilgili daha önceden bi başarısı veya geçmişi mi olmuş olması gerekiyor? Adam gayet mantıklı bir yanıt vererek "tıp okuyan kişiler daha önceden ameliyat yapıp mı o bölüme giriyor" demiş ve sen gelip "tıpın yazılımla alakası yok" demişsin adam örnek veriyor sen onun onla alakası yok diyorsun. "PC'den anlarım, PC'ye yönelimim var" derken PC ile ilgilenmeyi sevdiğini ve ilgi alanı dahiline girdiğini söylüyor, sen gelip "PC'deki bir başarını göster, başarın yoksa nasıl Jeff Bezos olmayı planlıyorsun?" falan diyorsun. PC mühendisliğine girmeden PC ile ilgili önemli bir başarıya sahip olan bir kişi zaten neden PC mühendisliğine girmek istesin? O kadar bilgiye sahipse zaten o PC mühendisliğinden alabileceği bilgilerin çoğu hazırda aklındadır. Gastronomi bölümüne gidenler Master Chef'ten şampiyon olup mu giriyorlar? Hayır, sadece yemek yapmaya ilgileri oldukları için o bölüme giriyorlar. Biyokimya bölümüne girenler çocukluğunda Heisenberg'ün çırağı Jesse Pinkman olup da mı giriyorlar? Hayır, sadece kimya alanına ilgileri oldukları için, yatkın olduklarını düşündükleri için bu bölüme giriyorlar. Birinin başarılı olmak istediği bir alana girebilmesi için o alanda daha önceden bir başarısı olması gerekmiyor. Zaten o bölümde başarılarının başlaması için o bölüme girmek istiyor.

Geri
Yukarı