Matematik dersi çok zor geliyor

Renster

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Matematikte çok zorlanıyorum. Denemelerde -YKS- maksimum 12 net yapmışlığım var hatırladığım kadarıyla. İşin ilginç tarafı epeydir çalışıyorum özel ders alıyorum olmuyor. Sadece matematik dersinde oluyor bu, diğer derslerim iyi. Sizce ne yapmam lazım? Ve son bir sorum daha ÖSYM matematiği çok zor mu soruyor? Şu anda çalıştığım kitaplar:
  • Konu anlatımı olarak: Çap Yayınları
  • Soru bankası olarak: Matematiğin İlacı
@thworld
@ErrorCorrection
@Blackrawen
@749715
@Booh of Wooh
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
@aseiuzmein

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Matematikte çok zorlanıyorum. Denemelerde -YKS- maksimum 12 net yapmışlığım var hatırladığım kadarıyla. İşin ilginç tarafı epeydir çalışıyorum özel ders alıyorum olmuyor. Sadece matematik dersinde oluyor bu, diğer derslerim iyi. Sizce ne yapmam lazım? Ve son bir sorum daha ÖSYM matematiği çok zor mu soruyor? Şu anda çalıştığım kitaplar:
  • Konu anlatımı olarak: Çap Yayınları
  • Soru bankası olarak: Matematiğin İlacı

Matematiğe kafa basmıyorsa yapacak bir şey yok. AYT'de Fen'de yüksek yapıp kurtarmıştım ben de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kafa basmıyorsa diğer derslere odaklacanaksın.

Matematiğe kafa basmamak diye bir şey yok. Her insan matematiği öğrenebilir kaldı ki bu YKS sınavı dahilinde zeki olanlar değil en çok çalışıp en çok soru tipini gören kişiler kazanıp sıralamaya girebiliyor. Matematiği belli bir kısıma kadar her insan öğrenebilir. Hatta bununla ilgili evrim ağacının bi videosu vardı "Neden matematikten bu kadar korkuyorsunuz?" diye onu izleyebilirsiniz. "Matematiğe kafam basmıyor, yapamıyorum" diye bir şey yok. Özellikle YKS gibi bir sınavdaki müfredatlar için.

Seninle ilgilenecek bir hoca bul kendine paşa paşa öğrenirsin hiç merak etme. Üzgünüm dostum ama artık kendin yapamadığını kabullen bilmiyorum nerede ne hata yapıyorsun fakat yapamıyorsun, o yüzden profesyonel birinden yardım alman şart.

Seninle ilgilenecek bir hoca bul kendine paşa paşa öğrenirsin hiç merak etme. Üzgünüm dostum ama artık kendin yapamadığını kabullen bilmiyorum nerede ne hata yapıyorsun fakat yapamıyorsun, o yüzden profesyonel birinden yardım alman şart.
Çoğu hoca kabul etmez ki. 3 ay kaldı diye.

Geri
Yukarı