Matematik Dersini Unutmak

ProGamer2525

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 9. sınıfa gidiyorum. Matamik dersinde konumuz denklemler. Hiçbir şey anlayamıyorum. Unutmuşum yaz tatilinde. Ne yapmalıyım? Yardımlarınızı bekliyorum.

Çalışacaksın yapacak başka bir şey yok. Kolay olan soruları çözmeye başla ilk önce. Belki okulda işlediğiniz kitaptaki sorular veya hoca kendi soru yazıyorsa zor düzeyde soruları yazıyor olabilir. Sen bir tane kolay soru bankası veya konu anlatım kitabı al onu çöz. İyice hepsini çözdükten sonra orta düzeyde soruları çözmeye başla ve sonra da okul kitabındaki sorulara bak. Bu şekilde denklemleri halledebilirsin. Matematikte ezberlemek bir işine yarar mı? Sınavda belki biraz işine yarayabilir ama uzun süreli olmaz, en fazla 2 hafta sonra unutursun. Ancak işin mantığını kavradığın zaman - ve sadece bu yetmez, dediğim gibi değişik zorluk düzeylerinde soru çözerek farklı soru tarzlarını görmen gerekir- bir sene veya yarım sene o konular aklında kalır.

Yapman gereken de tabi ki 2 ayda bir veya her ay o konuyu tekrar etmek kolay veya orta zorluktaki soru kitabındaki soruları hemen çabucak çözerek geçersen iyi olur. Özellikle sınavdan önce kolay kitapları çöz. Bu şu işe yarar. Kolay soruları çabuk çözersin ve ne kadar çabuk çözersen o kadar fazla konudan soru çözmüş olursun ve tüm konuları tekrar etmiş olursun aynı zamanda. Daha sonrada çözemediğin sorulara bakarak onları yapmaya çalışırsın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı