Matematik formülü buldum

Yok, formülün kendisinden ziyade zaten bilinen bir bağıntıyı ((x+1)^2=x^2 + 2x + 1) bulmanızdan gereksiz olarak bahsediliyor.
Anladım, ilkokula giden öğrencilere yardımcı olur mu sizce? Gerçek anlamda sordum.
Muhakkak vardır böyle bir şey ama her yiğidin aklına gelmez bu. Gerçekten helal olsun.
Çok teşekkür ederim, lakin çoğunluk öyle düşünmüyor.

Anladım, ilkokula giden öğrencilere yardımcı olur mu sizce? Gerçek anlamda sordum.
İlkokulda buna gerek duyacaklarını sanmıyorum. Zaten denildiği gibi, yeni bir şey değil bu. Aynı bağıntının farklı bir şekilde ifade edilişini yazmışsınız.

islem.png

İlkokulda buna gerek duyacaklarını sanmıyorum. Zaten denildiği gibi, yeni bir şey değil bu. Aynı bağıntının farklı bir şekilde ifade edilişini yazmışsınız.

Eki Görüntüle 957532
Mesela 4 işlemi öğrenirken üslü sayıları da öğrenmiş olarak düşündüm açıkçası.
Hocam bu basitleştirmiyor, hatta zorlaştırıyor desek yeridir. :D
Bilmem lakin, 201'in karesini rahat bir şekilde buluyorum.

"(x+1)" ifadesinin karesini bulmanın işlemlerini açmışsın sadece, ortada ne yeni ne de ekstra bir şey var.
Bulduğunuz her yola "formül" demeyin. Her bulduğum yol yeni bir formül olsaydı Türk John Nash diye nam salmıştım şimdiye kadar.
Bu bahsettiğin şekli 4. sınıfta keşfettim ben, 10 yılı aşkın zaman önce yani.

"(x+1)" ifadesinin karesini bulmanın işlemlerini açmışsın sadece, ortada ne yeni ne de ekstra bir şey var.
Bulduğunuz her yola "formül" demeyin. Her bulduğum yol yeni bir formül olsaydı Türk John Nash diye nam salmıştım şimdiye kadar.
Bu bahsettiğin şekli 4. sınıfta keşfettim ben, 10 yılı aşkın zaman önce yani.
Haklısınız 👍.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı