Sayısal Matematik limit sorusu cevabı nedir?

Ya açıkçası bu cevaba ulaşanlarda var, ln alıp cevabı 1 bulanda var. Iki islemde de hata yok ne oldugunu anlamadim cevabjn açıkçası.
ln almayı düşündüm ancak parantez içi inf-inf çıkyor onu 0/0 yapmak daha mantılı geldi. ln uygulanabilmesi için yanlış hatırlamıyorsam 1^(inf) , 0^0 veya (inf)^0, 0/0 a yada inf/inf e dönüştürmek için kullanıyorduk.
Burda (inf-inf)^(înf) olduğunda parantez içini ilk yaptımda 0^(inf) çıktığından ln'e gerek kaldığını düşünmüyorum. Tabi bu dediklerimin aksi elbette kanıtlanabilir. Olmadı yarın professörüme sorarım. Şuan sınava çalışıyorum. Bu konu hakkında yarın dönüş yaparım.

Ayrıca (inf-inf)^(inf) durumu bulunan bir video da buldum. Benimkine benzer bir mantıkla yapmış. (Tabi soru farklı)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Ln almayı düşündüm ancak parantez içi inf-inf çıkyor onu 0/0 yapmak daha mantılı geldi. Ln uygulanabilmesi için yanlış hatırlamıyorsam 1^(inf), 0^0 veya (inf)^0, 0/0'a ya da inf/inf e dönüştürmek için kullanıyorduk.
Burada (inf-inf)^(înf) olduğunda parantez içini ilk yaptımda 0^(inf) çıktığından Ln'e gerek kaldığını düşünmüyorum. Tabii bu dediklerimin aksi elbette kanıtlanabilir. Olmadı yarın professörüme sorarım. Şu an sınava çalışıyorum. Bu konu hakkında yarın dönüş yaparım.

Ayrıca (inf-inf)^(inf) durumu bulunan bir video da buldum. Benimkine benzer bir mantıkla yapmış. (tabii soru farklı)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler.

@RSK06 ustam sen haklıymışsın ln alınması gerekiyormuş. Profesör şuan işim var diyip geçiştirdi. O yüzden yapılışını bilmiyorum. Odama geçince ln ile deneyecem.

Geri
Yukarı