Matematik temelim yok ancak Yazılım Mühendisliği okumak istiyorum

normalde 9. sınıfta yazılım istiyordum zaten çok samimi olduğum bi abi vardı nasıl çalıştığını vs görüp bu mesleği sevmiştim sonrasında bi takım tatsız olaylar yaşandı okul ile bağım koptu şu an yeni yeni toparlanıyorum
Yine de vazgeçme ama herkesten çok çok daha fazla çalışman lazım.

normalde 9. sınıfta yazılım istiyordum zaten çok samimi olduğum bi abi vardı nasıl çalıştığını vs görüp bu mesleği sevmiştim sonrasında bi takım tatsız olaylar yaşandı okul ile bağım koptu şu an yeni yeni toparlanıyorum
Güzel. O zaman çalış dostum. Ama yazılım mühendisliği sağlam matematik ister. Sadece kazanmak değil, sonrası içinde.

İnsan istedikten sonra önüne çıkan engelleri aşar hedefine ulaşır. Bakınız:

Sayısal dersler lazım. 1 senede her şeyi başarabilirsin. Bu yaz TYT'yi hallet, okullar başlayınca AYT'ye başla.
benim hedefim şu anda tam dediğin gibi Tyt'yi halletmeye çalışıyorum okul açıldığında ise Ayt başlayacağım

Güzel. O zaman çalış dostum. Ama yazılım mühendisliği sağlam matematik ister. Sadece kazanmak değil, sonrası içinde.
evet biraz da olsa biliyorum umarım yapabilirim

Yine de vazgeçme ama herkesten çok çok daha fazla çalışman lazım.
evet farkındayım bende elimden geleni yapacağım

bu sene 12. sınıf olacağım şu anda temel matematik için Aktif Matematik kitabını çözmeye başladım sınava 327 gün var ve ben eşit ağırlık öğrencisiyim Yazılım için Matematik harici sayısal derslerde gerekiyor sizce 327 günde yapabilir miyim?
Denenmeden sonuç olmaz. Sonuna kadar gidin kaybedecek bir şeyiniz yok ekstra kazancınız olur.

benim hedefim şu anda tam dediğin gibi Tyt'yi halletmeye çalışıyorum okul açıldığında ise Ayt başlayacağım

evet biraz da olsa biliyorum umarım yapabilirim

evet farkındayım bende elimden geleni yapacağım
Hala okulda esit agirliktaysan aciga gec. Evde calisma disipliniyle okuldan cok cok daha hizli gidersin. Okul seni asiri geriye dusurur eger kalirsan.

İstediğin bölüm kaç k bilmiyorum ama ben bu yıl ilk defa sınava girdim 11. sınıf yazında lise hayatım boyunca ilk defa ders çalışmaya başladım ve 1 yılda MSÜ 100K sayısal 158 k geldi bence daha iyisini bile yapabilirsin son 3 ay depresyona girmiştim çünkü :D başlarken TYT 33.5 ile başladım.

Geri
Yukarı