Matematik yapmadan EA'da 300-500 bin arası bir sıralama yapmak mümkün mü?

Sapare Aude

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, matematik yapamıyorum ama diğer dersleri çalışarak yükseltebilirim. Hedeflediğim bölüm çok yüksek bir şey istemiyor, yaşadığım bölgede bir üniversite var fakat oraya gidebilmem için 300-500 bin arasında bir sıralama yapmam gerekiyor. Biraz problem çalışıp TYT'de 5 6 net yapabilirim belki ama AYT'de yapabileceğimi sanmıyorum belki temel kavramlardan birkaç soru yapabilirim. Matematik yapmadan mümkün mü 300-500 bin arası bir sıralama yapmak? Türkçe'den 25 net üzeri yapıyorum bu arada.

YKS sıralama hesaplama siteleri var oralarda benzeri sonuçları görüntüleyebilirsin.
Diploma notu: 70.
Türkçe: 25 net.
Sosyal: 10 net.
Matematik: 5 net.
Fen: 7 net.
Edebiyat: 13 net.
Tarih: 5 net.
Coğrafya: 3 net.
Bunları yazdığım zaman 460k sıralama geliyor kendine göre düzenle öyle bak.

YKS sıralama hesaplama siteleri var oralarda benzeri sonuçları görüntüleyebilirsin.
Diploma notu: 70.
Türkçe: 25 net.
Sosyal: 10 net.
Matematik: 5 net.
Fen: 7 net.
Edebiyat: 13 net.
Tarih: 5 net.
Coğrafya: 3 net.
Bunları yazdığım zaman 460k sıralama geliyor kendine göre düzenle öyle bak.
Diploma notum 76, Türkçe'den 25'in üstünde net yapmayı planlıyorum ve Kimya,Biyoloji,Felsefe netlerinide eklediğimiz zaman 280'e kadar iniyor yapılabilir sanırsam.

Emin olun geometri daha kolay bedava net bildiğin.
Öyleyse hangi konuya çalışmamı önerirsin? Kesin Geometri'den bu sorular çıkıyor dediğin bir konu var mı konu anlatımı falan izleyip pratik yapmayım çünkü 1 2 net bile binlerin önüne atıyor bildiğin gibi.

Problem genel olarak mantık işi olduğu için öğrenebileceğimi düşünüyorum, bir geometri kadar zor değildir yani 3 5 soru yapabilsem bile kafi.
Geometri bazı konularda daha basittir problemden, Geo yapabiliyorsan en azından çok çıkan konuya çalışsan yeter.

Mantık işi olarak düşündüğün problemleri yapabiliyorsan tyt matematik de yapabilirsin, tyt mantık ve yorum sınavı desek yeridir.

Diploma notum 76, Türkçe'den 25'in üstünde net yapmayı planlıyorum ve kimya, biyoloji, felsefe netlerini de eklediğimiz zaman 280'e kadar iniyor yapılabilir sanırsam.

Öyleyse hangi konuya çalışmamı önerirsin? Kesin Geometri'den bu sorular çıkıyor dediğin bir konu var mı konu anlatımı falan izleyip pratik yapmayım çünkü 1 2 net bile binlerin önüne atıyor bildiğin gibi.

Üçgenler ve açılar kesin çıkıyor az da olsa dikdörtgen/kare bildiğinizi var sayıyorum 6 net çıktı bile.

Geometri bazı konularda daha basittir problemden, Geo yapabiliyorsan en azından çok çıkan konuya çalışsan yeter.

Mantık işi olarak düşündüğün problemleri yapabiliyorsan tyt matematik de yapabilirsin, tyt mantık ve yorum sınavı desek yeridir.
Evet evet, o yüzden biraz problemlerin üstüne düşersem 9 10 nete kadar zorlayabilirim diye düşünüyorum.

Koklayarak yaparsın.
Umarım :) Birçok şeye yeteneğim ve potansiyelim vardır ama akademik başarı olmayınca çokta önemi kalmıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı