Matematikten neden bu kadar korkuyorsunuz?

Bora Dere

Zettapat
Süper Moderatör
Sosyal Tayfı
Makaleler
32
Yer
Slytherin
Daha fazla  
Sosyal'de de birçok kez konu açıldı, "Matemetiği yapamıyorum, matematiğim sıfır, ilkokuldan-ortaokuldan-liseden-bilmem ne zamandan beri böyle, ne yapsam olmuyor..." diye. Hepsine de girip bu videoda ne söyleniyorsa onları söylemek istedim ama yeterince iyi ifade edemediğimi fark edince mesajımı sildim :D Bu videoda ÇMB abimiz benden daha iyi ifade etmekle kalmamış, bazı örneklerle desteklemiş de. Bu şekilde düşünen varsa mutlaka izlesin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1679597701665.jpeg

Çünkü sorular böyle.

Hocam dilciyim, mütercim tercümanlık okuyorum son sınıf, yani anlam veremediğim ben üniversite sınavına girerken gerçekten bazı sorular bildiğin şıkları vs. deneyerek yapılabiliyordu. 4 işlem ve tek bilinmeyenli denklemi de biliyorsanız çok rahattı. 15-16 net yapmıştım hiç matematik dersi almama rağmen. Türkiye'de genel kalıp var; matematik mi çok zor abi ya, aynı şey kendi bölümüm içinde geçerli, kime İngilizce okuyorum desem "bende öğrenmek istiyorum ama çok zor yapamıyorum" diyor daha hiç denemeden.
Not: Girdiğim sene matematik net ortalaması 0.25'ti.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı