Matematikten Nefret Ediyorum

Puding Bey

Hectopat
Okulda hep bir bilinmeyeni bulmaya çalışıyoruz. Ama neden? Ne için ben hayatımın 1 gününde bile kullanmayacağım konuları görüyorum? Küfür edesim geliyor(ediyorum da şu an) ve sinirden patlıyorum. N'olur biriniz beni bu durumdan kurtarsın. Okulda elimde olsa bütün matematik kitaplarını yakasım var.

Kaçıncı sınıfa gidiyorsunuz? Ben de öyle düşünüyordum ama özel dersim ve matematiğin ucundan olsa da anlamak çok heyecan verici.

Matematik, normal hayatında daha doğru ve hızlı karar vermene yardımcı olur en azından böyle düşün.

Matematik dedigin aslinda temel olarak geometri ve diger bilimlerin sayisallstirilmis hali. Ornek olarak Evrim Agaci'nin Pisagor Teoremi ile ilgili bir videosu var. Eglenceli bir bicimde, sikmadan anlatiyor. Konu basit ama okulda gorduklerimizle arasinda anlatim olarak daglar kadar fark var. Youtube ya da diger platformlarda pek cok matematikcinin boyle eglenceli videolari var. Mesela Ali NESIN. Ogrenmeniz gereken konulari boyle videolardan destek alarak sikilmadan calisabilirsiniz. Emin olun sorun sizde degil egitimde kullanilan mufredatin carpikliginda. Birseyler ogretmek icin degil sinava sokup not vermek icin yapilmis butun mufredat.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sen öğrenmesen o öğrenmese şu öğrenmese kim öğrenecek kim geliştirecek kim üretecek insanlık olarak herkes öğrenmeli öğretmeli sadece matematik için değil tüm konular içinde böyle olmalı.

Sevdiğiniz alanlarda uzmanlaşın. Herkesin matematiği iyi değil. Örneğin benim de tek kötü olduğum ders matematikti ancak hiçbir zaman matematikten nefret etmedim.

Bende matematikten nefret ederim fakat nefret etmen o işte kötü olacağın anlamına da gelmiyor.Matematikten az çok anlıyorum ve 10. sınıfa gidiyorum.Konuyu derste dinleyip belli başlı soru kalıplarını ve nasıl çözüldüğünü öğrenince bizim eğitim sistemimizdeki matematiğin hiçbir zorluğu kalmıyor emin olabilirsin.Eğer diyorsan yok ben uğraşamam dersi derstte dinlemem soru çeşitlerine bakmam işte o zaman yapabilecek hiçbir şeyin kalmıyor abi başka yol yok.

3 uzeri x'i 5'e esitleyince ellerine ne geciyor anlamiyorum. Gercekten cok sıkıcı bir ders.

Yine de yapabiliyorum orasi ayri :) Cok sıkıcı anlatiyor hocalar, dersin bir yarisinda uykusu geliyor insanin. Uyusan bir dert uyumasan bir dert.

Geri
Yukarı