Matrix'ten çıkmak

sdttnavsr

Decapat
Hayırlı akşamlar. Son günlerde Andrew Tate'in dediği matrix olayını duymuşsunuzdur kısaca bahsedeyim: Andrew Tate açıklamasına göre matrix kısaca dev markaların, ünlülerin, TV programları gibi çeşitli şeylerden oluşan insanların hayatlarını mahveden gittikçe özünden uzaklaştıran eylemlerin matrix adı altında toplanması. Andrew Tate matrix'ten çıkmamızı isteyip bizlere tavsiyelerde bulunuyor bende bu dediklerinden etkilendim daha doğrusu ve kendimi bu konuda bilinçlendirmek istiyorum. Sömestr tatili boyunca kendime belli başlı alışkanlıklar edinmeye ve kendimi geliştirmeye çalışacağım ve günlük olarak yaptığım şeyleri bu konu altında toplamayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Çözüm neymiş? Tamam kapitalizmin bütün herşeyini Matrix adı altında toplayalım bundan çıkmanın tek yolu her şeyi bırakıp izinizi kaybettirip birkaç koyun alıp dağa çıkmak ve ölene kadar orada yaşamak başka hiçbir yolu yok.

Sürekli sorundan bahsederler yok sistem bizi köleleştiriyor vs. Evet durum böyle ancak çözüm yolu nedir diye sorduğumuzda "ticaretci olcaksın e-ticaret knk" gibi saçma sapan yollar öneriyorlar. Bu tarz insanları mümkün olduğunca izlememeni öneririm çünkü saçma sapan hayallere kapılmanı sağlar. Ha tabi sana gereken motivasyonu veriyorsa izle.

İhtiyacını bil ve sadece ihtiyacın kadar tüket. Bir hevesle, 3-5 kere kullanıp kutusuna kaldıracağın cihazlara paralar saçma. Beğenilerini, toplumun yönlendirmelerine göre değil de senin için olan anlamına göre belirle. Şekle itibar edip onu yüceltenlerden uzaklaş, sözlerine de kulak asma.

Andrew Tate kimdir? bilmem. Ama sağlıklı bir ruh hali için, kapitalizmin insana yüklediği "hep daha fazlasına sahip olmalısın" zırvasından sıyrılmak elzemdir.

Son düzenleme:
@Camila siz deyince bir bakayım dedim? Bu dövüş uzmanı arkadaş mı? Öyle ise buradan da nemalanma peşinde bir zat gibi.

İdeolojileri; ortaya atan ve onları kendi de uygulayan insanlardan öğrenmek, zannımca daha iyi olur. Tiktok'un içinde Matrix'ten çıkın demek, çok da samimi değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı