Mavi ekran hatası verdiren hatalı sürücü nasıl bulunur?

Dora ŞAN

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
1x 2GB 800Mhz KINGSTON RAM 1x 2GB RAM
SSD veya HDD modeli
SanDisk SSD Plus 240GB
Ekran kartı
Bilmiyorum
Anakart
Bilmiyorum
İşlemci
İntel Pentium Dual Core
Merhaba, 15 yıllık 2008 üretimi Packard Bell marka bir laptop var elimde. MS model Herco olarak geçiyor, içerisinde orijinal olarak Windows Vista geliyor fakat içindeki HDD bozuk olduğu için içine SSD taktım ve Windows 10 Home Single Language kurdum. Kurulumdan sonra aygıt yöneticisine girdiğimde tüm sürücüler yüklü görünüyordu fakat görüntü bağdaştırıcıları kısmında standart VGA görüntü bağdaştırıcısı olarak görünüyordu ve ekran kartı sürücüsünün doğru yüklenmediğini fark ettim. Zaten VGA ile bilgisayarı monitöre bağladığımda görüntüyü monitöre yansıtmıyordu. Windows 10 performansı da çok iyi olmadığı için elimdeki orijinal Windows 7 CD'si ile format attım ve bilgisayarı içini açıp temizledim ve termal macununu değiştirdim. Windows 7 kurulduktan sonra aygıt yöneticisine girdiğimde ekran kartı sürücüsü yine standart VGA görüntü bağdaştırıcısı olarak görünüyordu. Ben de driverları otomatik yüklemeye yarayan Snappy Drive Installer programı ile sürücüleri taradım ve sıs Graphics 3 diye bir ekran kartı sürücüsü indirdi. Bilgisayarı yeniden başlattığımda ekran çözünürlüğü düzelmişti fakat bir program vs. açtığımda bilgisayar mavi ekran verip kapanıyor. Sürücüyü sileceğim fakat bilgisayarın ekran kartı modelini bilmiyorum. Bilsem de sürücüyü nasıl bulacağım yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel Driver Support Assistant uygulaması var oradan en doğru şekilde yüklenebilir.

Windows+R çalıştır açıldığında DxDiag yazın ekran kısmından öğrenebilirsiniz.

Geri
Yukarı