Mavi ekran Minidump dosyası oluşmuyor

wooglagZ

Hectopat
Makaleler
2
FIFA 23'te yiyordum. Artık Valorant'ta da yemeye başladım. Minidump dosyası ve Küçük bellek dökümü oluşmuyor. Ne yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son verdiğim resim ve msconfig ayarları ile hala olmuyorsa başka sıkıntı var. Olay görüntüleyicide olay günlüğünü açın, belki disk ile alakalı hata vardır

Son verdiğim resim ve msconfig ayarları ile hala olmuyorsa başka sıkıntı var. Olay görüntüleyicide olay günlüğünü açın, belki disk ile alakalı hata vardır
Şimdi bilgisayarı yeniden başlatıp attığınız ayarları deneyeceğim. Çünkü hala %0'da

Son ayarlar şöyle resimdeki gibi olmalı. Kutulardaki tiklere dikkat edin.
Oradan yine çalıştıra MSConfig yazıp hizmetler bölümünde Windows hata raporlama hizmetinin aktif olmasına dikkat edin. Eğer yine mavi ekran alındığında bir DMP oluşmuyorsa başka yollara bakalım.
Aktif ama hala oluşmuyor hocam. Başka yolları deneyelim lütfen.

Olay görüntüleyicide olay günlüğünü açın
Nasıl açacağım?

Başlata basıp oraya olay görüntüleyici yazın çıkar zaten. Ona tıklayın ve açılan pencerede Windows günlüklerini genişletin aşağıda sistem olana tıklayın. Ortada günlükler olur. Sarı ve kırmızı olanlara bakın.

Başlata basıp oraya olay görüntüleyici yazın çıkar zaten. Ona tıklayın ve açılan pencerede Windows günlüklerini genişletin aşağıda sistem olana tıklayın. Ortada günlükler olur. Sarı ve kırmızı olanlara bakın.

Çoğunlukla bilgi var. Uyarılar var. Az olarak da hata var.

Hocam ben böyle konulardan çok anlamıyorum sizi darladıysam lütfen kusuruma bakmayın.

Kırmızıların aşağıda açıklaması olur. Pencereyi tamamen genişletip aşağılara doğru gidip kırmızı ne gördükse onlara basıp aşağıda açıklamasını okuyalım.

Hocam ben böyle konulardan çok anlamıyorum sizi darladıysam lütfen kusuruma bakmayın.

Ben yardım etmekten darlanmam ama başarısız olursam ve sorun çözülemez ise işte o zaman darlanırım.

Kırmızıların aşağıda açıklaması olur. Pencereyi tamamen genişletip aşağılara doğru gidip kırmızı ne gördükse onlara basıp aşağıda açıklamasını okuyalım.
Buyrun hocam hepsini attım.

Ben yardım etmekten darlanmam ama başarısız olursam ve sorun çözülemez ise işte o zaman darlanırım.
Sayenizde inşallah düzelteceğiz hocam. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim 😊

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    147,1 KB · Görüntüleme: 28
  • Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    144 KB · Görüntüleme: 23
  • Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    145,6 KB · Görüntüleme: 18
  • Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    145,7 KB · Görüntüleme: 18
  • Ekran Görüntüsü (9).png
    Ekran Görüntüsü (9).png
    142,6 KB · Görüntüleme: 15
  • Ekran Görüntüsü (10).png
    Ekran Görüntüsü (10).png
    143,4 KB · Görüntüleme: 21
  • Ekran Görüntüsü (11).png
    Ekran Görüntüsü (11).png
    144,6 KB · Görüntüleme: 22
  • Ekran Görüntüsü (12).png
    Ekran Görüntüsü (12).png
    141,5 KB · Görüntüleme: 20
  • Ekran Görüntüsü (14).png
    Ekran Görüntüsü (14).png
    143,1 KB · Görüntüleme: 21
  • Ekran Görüntüsü (15).png
    Ekran Görüntüsü (15).png
    145,5 KB · Görüntüleme: 17
  • Ekran Görüntüsü (17).png
    Ekran Görüntüsü (17).png
    141,6 KB · Görüntüleme: 17
  • Ekran Görüntüsü (18).png
    Ekran Görüntüsü (18).png
    140,9 KB · Görüntüleme: 20
  • Ekran Görüntüsü (19).png
    Ekran Görüntüsü (19).png
    143,3 KB · Görüntüleme: 14
  • Ekran Görüntüsü (20).png
    Ekran Görüntüsü (20).png
    140 KB · Görüntüleme: 16
  • Ekran Görüntüsü (21).png
    Ekran Görüntüsü (21).png
    141,5 KB · Görüntüleme: 10
  • Ekran Görüntüsü (22).png
    Ekran Görüntüsü (22).png
    143,1 KB · Görüntüleme: 13
  • Ekran Görüntüsü (23).png
    Ekran Görüntüsü (23).png
    147,6 KB · Görüntüleme: 16
  • Ekran Görüntüsü (24).png
    Ekran Görüntüsü (24).png
    144,8 KB · Görüntüleme: 10
  • Ekran Görüntüsü (25).png
    Ekran Görüntüsü (25).png
    145,8 KB · Görüntüleme: 21
Hata resimlerini silebiliriz. Disk ile alakalı hata yok. Bellek dökümü ayarını varsayılana alacağız ki bu ayarların bazıları da hataya sebep olmuş. Örneğin: Var olan dosyanın üzerine yaz seçeneği işaretli olsun. Bellek dökümü yine küçük bellek dökümü olarak kalsın. Otomatik yeniden başlat ise yine eskisi gibi işaretli kalsın. Döküm dosyası adresi ise bu şekilde kalabilir.

%SystemRoot%\MiniDump

Mavi ekran büyük olasılık ekran kartıyla alakalı olabilir. Döküm dosyası alamadık o sinir etti.

Linkteki onarım seçenekleri ile devam edin. Güncellemeler varsa alın. Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp eski kararlı bir sürücü ile deneyin. Ben yatacağım için bugün fazla yardımcı olamayacağım.

Hata resimlerini silebiliriz. Disk ile alakalı hata yok. Bellek dökümü ayarını varsayılana alacağız ki bu ayarların bazıları da hataya sebep olmuş. Örneğin: Var olan dosyanın üzerine yaz seçeneği işaretli olsun. Bellek dökümü yine küçük bellek dökümü olarak kalsın. Otomatik yeniden başlat ise yine eskisi gibi işaretli kalsın. Döküm dosyası adresi ise bu şekilde kalabilir.

%SystemRoot%\MiniDump

Mavi ekran büyük olasılık ekran kartıyla alakalı olabilir. Döküm dosyası alamadık o sinir etti.

Linkteki onarım seçenekleri ile devam edin. Güncellemeler varsa alın. Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp eski kararlı bir sürücü ile deneyin. Ben yatacağım için bugün fazla yardımcı olamayacağım.

Hocam yarın tekrardan bakabilirmisiniz?

Geri
Yukarı