Max Payne oyun serisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
Max Payne oyun serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Diyelim ki birisi bu oyunu daha önceden oynamadı ve bu oyun serisini oynamak istiyor. Sizin yanınıza geliyor ve bu oyunu daha önceden oynamadığını, oynamak istediğini belirtiyor. Bu kişiye Max Payne serisini nasıl anlatırdınız?

Son düzenleme:
Max Payne oyun serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Diyelim ki birisi bu oyunu daha önceden oynamadı ve bu oyun serisini oynamak istiyor. Sizin yanınıza geliyor ve bu oyunu daha önceden oynamadığını, oynamak istediğini belirtiyor. Bu kişiye Max Payne serisini nasıl anlatırdınız?
Çok güzel bir seridir kendisi. İlk iki oyunu şaheser niteliğindedir ancak üçüncü oyunu pek sevilmemiştir. Aksiyonu en iyi yaşatanı da aralarında en iyisi olan Max Payne 2'dir.

Bu oyun serisinin 1. oyunu size eski gelecektir fakat 2 ve 3 bunu toparlayıp yılımıza kadar gelmeyi başarıyor. Hikaye kısaca gerek ara sahneler gerek çizgi roman anlatımıyla bize Max Payne isimli polisin hayatını anlatıyor. Karımızın ölmesinden sonra hikaye başlıyor.1.oyunu ve 2. oyunu şahsen biraz korkutucu geliyor bana atmosfer bakımından ayrıca NPC'lerin nereden çıkacağı belli olmayıp çeşitli ses yanıltmalarıyla tedirginlik veriyor. Bu serinin en belirgin özelliği Slow Motion olayıdır. Havaya vs uçuyoruz ve çeşitli şekillerde dşmanın delik deşik ediyoruz bu da rakiplerimiz karşısında bize avantaj sağlıyor. Zaten oyun bu yönü sayesinde kendini hemtürlerinden ayırıyor. Öyle taka taka vur, saklan oyunu değil. İçerisinde taktiksellikte yatıyor ve bu taktiksellik sayesinde de oyun sizi birazcık zorluyor. Onun haricinde dediğim gibi 1.oyun karımızın ölmesiyle başlıyor ve emekliliğimize kadar seri devam ediyor.1. oyuna pek bir şey diyemeyeceğim çünkü ben tam bitirmedim oyunu ve sıkıcıydı.2. oyunu hikaye ve oynanış bakımından 8/10'luk bir oyundur benim için ayrıca Türkçe dublaj seçeneği de internette mevcuttur.3. oyun hikaye olarak iyi olmasa da GTA 4 tarzı fizik motoru ve oynanışı ile benim gönlümü aldı. Vuruş hissini çok iyi veriyordu. Seri tabii mükemmel değil yer yer kötü yer yer iyi olan sahneleri, hikayesi var. Genel itibarıyla ben oyun serisine 76/100 veriyorum. Çok abartılacak bir yanı bence yok ama güzel mi güzel bir seridir. Oyunu oynayacaksanız 1. oyundan başlamanızı tavsiye ederim grafik modlarıyla vs. Çünkü hikaye bu oyunda önemli.

1. oyun dönemine göre güzel olsa da şimdiki zamana göre çok hantal ve zor bir oyun. Hikaye anlatımı da aşırı sade ama 2. ve hele hele 3. oyunu efsaneler efsanesidir.

Çizgi roman tarzı hikaye anlatımı ve karanlık atmosferiyle beni içine çeken oyun serisi. Özellikle ilk 2 oyunu çok iyidir. 2. oyunu bitirsem de ilk oyundaki ses problemi yüzünden laboratuvar bölümünde bırakmak zorunda kalmıştım. (İlk oyundaki kabus bölümü...)

Bana göre dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyunu. Karakterleri, ortamı, neo-noir havası, hikayeyi sunuş biçimi, edebiyatı etkili olarak kullanması ve inanılmaz iyi oynanışı ile unutulmaz bir şaheser. Ayrıca müziklerini de unutmamak lazım. He bu arada bu saydıklarım 2. oyun için geçerli. İlk oyunu çok beğenmiyorum.

Bana göre dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyunu. Karakterleri, ortamı, neo-noir havası, hikayeyi sunuş biçimi, edebiyatı etkili olarak kullanması ve inanılmaz iyi oynanışı ile unutulmaz bir şaheser. Ayrıca müziklerini de unutmamak lazım. He bu arada bu saydıklarım 2. oyun için geçerli. İlk oyunu çok beğenmiyorum.
3. oyunu da sevmiyorum çünkü Max Payne i şort giyen kel bir adama çevirmişler. İlk açtığımda çok heyecanlıydım ama büyük hayal kırıklığı yaşamıştım. Nerede o eski siyah ceket giyen kalın ses tonlu havalı adam :(

Yeni konular

Geri
Yukarı