Max Verstappen 2022 F1 Dünya Şampiyonu Oldu

Makaleler
12
Daha fazla  
Geçen sezona göre çok daha aklı başında, temiz bir şekilde şampiyon oldu. Üst üstte ikinci kez şampiyon oldu. Geçen sene şaibeli bir şekilde şampiyon olsa da bu sene sonuna kadar hak etti. Tebrik ediyorum kendisini. Çok büyük bir pilot.

Bu sezon F1'de bir sezonda en fazla galibiyet alma rekorunu da kıracak gibi duruyor. Bu rekor 13 galibiyet ile Vettel'e aitti. 4 yarış kala Verstappen'in 12 galibiyeti var.

Redbull bu sezon strateji, pit ekibi ve sürücü olarak kusursuzdular. Araç gelişimi tarafında da çok iyi iş çıkardılar. Öyle bir araç yapmışlar ki hem virajlarda, hem düzlükte uçan bir arabaları var. Adrian Newey büyük deha.

Max Verstappen'de geçen sene şampiyon olduğu için üzerindeki tüm yük gitmiş durumdaydı. Bu nedenle olsa gerek rakiplerine karşı çok temiz yarıştı ve ilk kez böyle gördüm onu, bunda Ferrari'nin başarısızlığın da katkısı var. Ferrari çuvallamasaydı belki de yine geçen seneki gibi Verstappen'in çirkin yüzünü görecektik. Her neyse bu sezon sonuna kadar hak etti ve muhteşem bir performans sergiledi.

Finali için şaibeli yorumu çok gordum.
Geçen sene için evet bu sene için hayır. Geçen sene şampiyon Hamilton olmalıydı kurallara göre. FIA yarış direktörü Masi kuralları çiğnedi ve bu senede görevden alındı.

Yeni konular

Geri
Yukarı