Çözüldü Maxgo HDMI to DisplayPort kablo çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Selam. Geçenlerde yeni bir monitör aldım (TUF GAMING VG247Q1A|Monitör|ASUS Türkiye). Bu monitörü bilgisayarım ve PS4 cihazım için aynı anda kullanmak istedim. Monitörde sadece 1 adet HDMI girişi ve 1 adet DisplayPort girişi olduğu için ve bende de DisplayPort kablosu, ve cihazlarımda bu giriş olmadığı için DisplayPort kullanmak yerine HDMI Switch aldım. Fakat bilgisayarımda görüntü sürekli kesiliyordu. Neredeyse her 4-5 dakikada bir ekran gider ve 2-3 saniye kadar gelmez. Sonra hiçbir şey olmamış gibi çalışmaya devam eder. Can sıkmaya başladığı için HDMI to DisplayPort kablo oladım (https://www.hepsiburada.com/maxgo-d...adaptor-kablosu-dp-1-8-metre-pm-HBC00002QN0IC) fakat bu kablo hem PS4 cihazda hem de bilgisayarda işe yaramıyor. Doğru bağlantı kurmama rağmen görüntü alamıyorum. Switch için de önerilere açığım HDMI to DisplayPort için de önerilere açığım. Sadece çözüm istiyorum. Sevgiler <3

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu DP to HDMI. Yani PC'den DP'u HDMI'a çevirir. PS4 ile olmaz. Bunlar ters olarak çalışmaz. İyi bir Switch iş görür.

Çözüm
Bu DP to HDMI. Yani PC'den DP'u HDMI'a çevirir. PS4 ile olmaz. Bunlar ters olarak çalışmaz. İyi bir Switch iş görür.

O olayı sonradan fark ettim ben de. Monitöre doğrudan HDMI kablosu çektim. Fakat sorun hala devam ediyor. Sanırım bilgisayarımın HDMI portu bozuk. Çünkü aynı kablo, aynı monitör PS4'te sorun çıkarmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elbette bu da bir ihtimal hocam. İsterseniz farklı konu açabilirsiniz. Orada da bakılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı