Maximum internet hızı sorunu

Dostum bana 38 Mbps dediler. Aldım modemi taktım ankastreye paketim 50 Mbps gelen hız 51 Mbps uploadda Max 55 olarak çıktı. Türk Telekom bana en fazla uploadda 9 alabilirsin dedi. Downloadda 39 Mbps dediler. Gelen hızlar 51/8 şu an hani biraz doğru mu yazsaydın. Bana dedikleri hız 35/9 bana gelen hız 51/8 hattımda Max 60/55 destekliyor. Hani arada dağa kadar fark varki. Sitedeki herkese 39 Mbps diyorlar.
Türk Telekom ve garip çalışma şekli :D Politikalarını düzeltmedikleri sürece böyle devam ederiz ülkece.

Güncelleme: Hala düzeltemedim maalesef, hat değerlerimde maksimum hız 120 Mbps'e kadar çıktı fakat hala 50 Mbps sınır gözüküyor. Bunu düzeltebilir miyiz @Ulunay ?

İlk mesajda bulunan hat değerleri hala güncel mi ?
SNR Margin değeri 19'a düştü modemin işletim sistemini güncelledikten hemen sonra başka bir değişiklik yok. Maksimum indirme hızı da 106 Mbps civarına çıktı fakat ben modem üzerinden SNR Margin değerini 4 yaptığım için 120 Mbps'e dayandı. TürkNet ise bildiğiniz otomatik mesaj atıyor. Nasıl çözebilirim acaba? Görselini koydum.

hız max.JPG

Hat zayıflaması ve SNR değerine göre hesaplayınca 68-74 civarı hat rahatlıkla alabilir.

DH forumdan TurkNet Destek adlı kişiye mesaj yoluyla modem değerlerini ve abone numaranızı atın.

68 Mbps'e güncellemesini rica edin. Bakalım durum ne olacak.

Hat zayıflaması ve SNR değerine göre hesaplayınca 68-74 civarı hat rahatlıkla alabilir.

DH forumdan TurkNet Destek adlı kişiye mesaj yoluyla modem değerlerini ve abone numaranızı atın.

68 Mbps'e güncellemesini rica edin. Bakalım durum ne olacak.
Teşekkürler. TürkNet'e panel üzerinden yazdığımda internette gördükleri değer olan "50 Mbps" en fazla alabileceğiniz budur deyip kapatıyorlar konuyu. Umarım işe yarar. Modemde ki hat değerlerimi de görüyorlar.
@Ulunay Hocam yine bir şey fark etmedi. Foruma yazdım 1 saat içerisinde cevap verdi, Online İşlemler'e destek kaydı açmış fakat gelen yine aynı. "Altyapınız en fazla bu kadar destekliyor" diye yanıt vermişler. TürkNet'in en sevmediğim huyu yani bu çözüm üretmek konusunda 0'lar. DH forumda ki TürkNet Desteğe bir daha yazayım mı yoksa bu işin peşini bırakayım mı :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı