Maxwell'in insanların gözünü kör etmesi

DirectX 12'den tam olarak faydalanmak için ve direk DX12 üzerne kurulmuş oyunları oybayabilmek için yeni seri almak daha mantıklı. Sırf bu bile maxwell seçmeye yeter şuan ekran kartı almayı düşünen bir insan için. O zaman 680 alın 960 yerine ne alaka şimdi. Maxwell ve DX12'nin farkı dx12 üzerine yazılmış bir oyunda belli olacak. Onun da esprisi şurda ; Keplerin 100 watt elektrikle verdiği 50 fpsyi mesela maxwell 50 watt ile verecek. Maxwell'e 100 watt verirsen sana keplerin 2 katı fps verir.
Oranları tam doğru vermedim ama arada baya fark var. Watt başına düşen performans sürekli katlanıyor, pascal mimarisinde daha da artacak bu verimlilik.
Yani verimliliği siz yanlış anlamışsınız. Ya da tam anlayamamışsınız.
DX12 daha çıkmadı. DX12 çıktıkdan sonraki kartlar (bkz: 980ti, 990) DX12yle öncekilerden çok daha uyumlu olacak diye birşey olur mu? Ben böyle düşünüyorum.

R9 290X 290W TDP değerine sahipken, GTX 970 sadece 145W TDP değerine sahip. Tam 2 katına denk geliyor, hesabı bir de buna göre yapar mısın?

Cezam vardı beklemek zorunda kaldım
R9 290x in tdp si 230watt istersen arat google da 290w değil abartmışsın
zaten r9 290x in rakibi gtx970 değil 980 dir zaten test sonuçlarında r9 290x gtx980 i 3 5 fps geride bırakıyor
fiyat olarak r9 290x 1300 tl
gtx 980 2.200 tl

Gelecek olan elektrik faturasını ödeyecek olan sizsiniz. Her ay bildiğim kadarıyla 20TL civarı fazla gelcek buda yılda 12x20'den 240TL eder. Bu arada GTX 970'in dengi R9 290X'dir. Buyrun bi izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

r9 290x gtx980 i 3 5 fps geride bırakıyor
Nasıl geride bırakıyor ?
GTX 980 7-8 fps önde

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Nasıl geride bırakıyor ?
GTX 980 7-8 fps önde

Dur arkadaş anlamadı daha bi ilk önce R9 290X ile GTX 970'in eşit ağırlık gittiğini ve arada GTX 970'in önde olduğunu anlasın sonra GTX 980 ile R9 290X'e baksın. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı