MB511 RGB Fan Sesi

Bahsettiği sesi çözemez. Rulmadan kaynaklanan bir ses, hız ile alakali olsa çözülür.
Valla hocam elimde 3 adet akasa vegas r7
4 adet coolermaster masterfan pro air balance var. Olmazsa fan değişimi yapacağım. O ses ile kullanamam ben. Coolermaster masterliquid ml240l de çok sesliydi fanlari corsair ile değiştirdim sıfır ses. Ses konusunda corsair tek geçerim. Baktım ses sorunu çözülmedi corsair alıp geçeceğim

Valla hocam elimde 3 adet akasa vegas r7
4 adet coolermaster masterfan pro air balance var. Olmazsa fan değişimi yapacağım. O ses ile kullanamam ben. Coolermaster masterliquid ml240l de çok sesliydi fanlari corsair ile değiştirdim sıfır ses. Ses konusunda corsair tek geçerim. Baktım ses sorunu çözülmedi corsair alıp geçeceğim
Bende öyle HD120 ve SP120 ile sessizliği buldum.

Hocam fanlari anakarttan kontrol etmek sorunu çözecek gibi. Ben bugün deneyeceğim coklayici sipariş ettim
Bir nebze azaltsa da çözeceğini sanmam. Arkadaşın dediği gibi muhtemelen rulmanlardan geliyor. Bir de anakartın bir çıkıştan verdiği voltaj değeri varmış sanırım 0.5 gibi bir değer, fazlası önerilmiyormuş falan. Bizim fanların tane 0.37 o yüzden sıkıntı olabilir diye düşünüyorum, bilmiyorum.

Bende coolermaster mb511 Argb kullanıyorum, herşeyinden memnunum dizayn, görsellik, soğutması mükemmel, Sistemde hdd kullanınca sesini dışarı çok veriyor tıkırtı şeklinde sistemi ssd'ye kurmak şart , öndeki 3x Fan hepsinde var o bobin cızırtısı hafifte olsa sessiz ortamda kasaya yakınken hafiften duyuluyor, hafiften uğultuda yapıyor ufak seslere çok takıntıysanız bence tek çözümü farklı marka fan denemek.
NOT:Benim kasa fanlarını anakart argb çıkışlarına bağladım modülü çıkardım otomatik çalışıyor boşta 800 850 rpm arası çalışıyor yükte 1200 1250 rpm , şuan pek rahatsız etmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı