MB511 RGB Fan Sesi

rougarou

Centipat
Öncelikle iyi forumlar.
MB511 RGB kasamın ön fanları molekse bağlı ve öndeki 3 fan çok ses (sanki cızırtı gibi) yapıyor. Bu kasayı kullanan arkadaşlar bu ses normal mi veya siz nasıl çözdünüz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende sürekli oluyor, yavaşça kürdanı dik bir şekilde fan kısmına sokuyorum ve fanı durduruyprum. Birkaç saniye sonra fan kendiliğinden çalışmaya devam ediyor ve ses gidiyor, düzeliyor. Dene istersen bir, en kötü ne olabilir ki? Böyle bir şeyden bozulmaz bile. Olmadı vidalarını biraz sıkmayı deneyebilirsin, emin değilim ama yerinde oynadığı için bu ses geliyor olabilir mi?

Molekse bağlı olduğu için çok hızlı çalışıyor, rahatsız eder öyle. Fan çoklayıcı alıp tek pinle anakarta takarsanız hızı ayarlayabilirsiniz. Aynı kasayı ben de kullanıyorum. Bahsettiğim şekilde bağlantı yaptım ve 1100 RPM de dönüyor en fazla.

Öncelikle iyi forumlar.
MB511 RGB kasamın ön fanları molekse bağlı ve öndeki 3 fan çok ses (sanki cızırtı gibi) yapıyor. Bu kasayı kullanan arkadaşlar bu ses normal mi veya siz nasıl çözdünüz?
Kronik, 8 adet CM fan var elimde 3'ü MB511'in kendi fani, 3'ü CM'nin air balance, 2'i ML240L sıvı soğutmamin 8'i de sorunlu. Öncelikle 2'sinde tıkırtı, 2'sinde uguldama var ama 8'inde de bobin cizirtisi var.

Bendede yarısı corsair sp 120 rgb yarısı cm air balance. Air balance fanlar dikey de ses yapmıyor yatay takınca ses yapıyorlar bunu fark ettim :)
Ya benimki her türlü ses yapiyordu kurtuldum valla, sıvı soğutmanın 2 adet fani duruyor HD120 ile değiştim. Bosta hiç ses yok kasaya girince ses yapıyor sanki istemiyor gibi bende kutusuna koydum 😂.

Öncelikle iyi forumlar.
Bahzettiğin zırıltı sesi bende de var. Eski kasam en yüksek ayarlarda bile 0 ses olduğu için buna alışmam çok zor olacak gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı