MBPS ölçümü ile 1 saniyede ortalama kaç KB/MB dosya indiriyorsunuz?

3.2 MBPS indirme hızım var. 25 Mbps paket ve kota gibi sorunum yok. Tabi adil kullanım kotası tartışmaları çıkmadan önce almıştım bu tarifeyi. 90 TL gibi devasa bir fiyat ödemeye devam ediyorum. Tek memnuniyetim sürekli stabil bu hızı alabilmek ve düşük ping değerleri.

Düşünki saniyede 128 MB indiren internete sahipsin. Ya 5400 RPM HDD varsa bilgisayarında? Saniyede 128 MB indirme yapması için sürekli olarak bu degerlerde diske kayıt gerekir. Mesela 7200 RPM HDD mevcut ve surekli olarak bu hizlarda veri yazıp okuyabilir mi? Bu hızda internet aliyorsan yanına SSD yakışır.:D
Sadece SSD değil iyi bir SSD yakışır. Dandik SSD'ler 100 MB yazma hızını anca görüyor.:neo:

Düşünki saniyede 128 MB indiren internete sahipsin. Ya 5400 RPM HDD varsa bilgisayarında? Saniyede 128 MB indirme yapması için sürekli olarak bu degerlerde diske kayıt gerekir. Mesela 7200 RPM HDD mevcut ve surekli olarak bu hizlarda veri yazıp okuyabilir mi? Bu hızda internet aliyorsan yanına SSD yakışır.:D
1000 MBPS'den daha hızlı internetlerde görmüştüm. O tür bir internet lazım bana. 10.000 MBPS İnternet fakat Speedtest bile 1000 MBPS'den ötesini gösteremiyormuş videonun açıklamasında anlatılana göre.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Sadece SSD değil iyi bir SSD yakışır. Dandik SSD'ler 100 MB yazma hızını anca görüyor.:neo:
Aynen. Yazacaktım ama vazgeçtim. :LOL:
1000 MBPS'den daha hızlı internetlerde görmüştüm. O tür bir internet lazım bana. 10.000 MBPS İnternet fakat Speedtest bile 1000 MBPS'den ötesini gösteremiyormuş videonun açıklamasında anlatılana göre.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İşte bu videodaki hız için ise kaliteli bir M.2 gider.:LOL: Ben upload ile fazla işi olmayan bir kullanıcının 24 download ve 3 veya 2 uploadın yeterli olacağını düşünüyorum. Ben 35 download ve 3 upload kullanıyorum evde ve bana fazla fazla geliyor. Ama özellikle yayın ile uğraşan insanlar için VDSL2 bile yetersiz. Mesela bugün 5 Mbps upload çok iyi bir değer. Fakat şöyle bir sorun var ki VDSL 5 upload yayın için iyi bir değer olmasına rağmen hem oyun oynamak hem bu oyunu canlı yayınlamak zor gibi duruyor. Çünkü ciddi manada ping yapıyor. Bu yüzden sıkıntı çıkarır. Yayın için fiber bu yüzden şart. Evde mesela Torrent uploada bıraktığım dosya saniyede 1 KB çekilse bile hız testinde 3 çıkan ping 20'lere fırlıyor.

Öyle bir şey görmüştüm. Japon bir adamdı galiba onu yazan. İnternetim aşırı hızlı, o kadar hızlı ki HDD darboğaz yapıyor demişti.

M.2 SSD ile 5 Mbit kullanıyorum, mutlu değilim. :D

Öyle bir şey görmüştüm. Japon bir adamdı galiba onu yazan. İnternetim aşırı hızlı, o kadar hızlı ki HDD darboğaz yapıyor demişti.

M.2 SSD ile 5 Mbit kullanıyorum, mutlu değilim. :D
Aynen. İnternetin hızlı olduktan sonra donanım bu hıza yetişemezse ne anlamı var?:LOL:

50 MBPS hiper kullanıyorum idm ile indirdiğim dosyalar genelde 6:38 ile iniyor. Bazen 5.9 veya 6 civarı ile iniyor ama altına düşmüyor.

Aynen. İnternetin hızlı olduktan sonra donanım bu hıza yetişemezse ne anlamı var?:LOL:
Google Fiber gelse bile M.2 SSD darboğaz yapmaz. İçim rahat. :D
hızz.PNG

Bende 5400 RPM leptop harddiski var indirme yaparken dargoğaz yapıyor.:LOL:

Geri
Yukarı