McAfee mi Kaspersky mı?

Forumdaki Rus ajanları Ukrayna cephesinden dönüp Kaspersky savunmasına başlamadan McAfee diyorum.
Kaspersky'nin çok abartılan bir AV olduğuna katılırım ancak kullanıcı verilerini Rus hükümetine satıyor her şeyimizi ifşalıyor falan bunlara katılmıyorum kesinlikle. Bir ara başka bir mesajınızda Kaspersky hakkında "Spyware" demiştiniz bu yüzden söyleyeyim dedim.

İki AV yazılımı da başarılıdır, ancak AV-Comparatives sitesi ve The PC Security Channel gibi kanalların testlerine bakacak olursak Kaspersky genel olarak daha başarılı. McAfee yerine rahatlıkla Kaspersky tercih ederdim.

Kaspersky'nin çok abartılan bir AV olduğuna katılırım ancak kullanıcı verilerini Rus hükümetine satıyor her şeyimizi ifşalıyor falan bunlara katılmıyorum kesinlikle. Bir ara başka bir mesajınızda Kaspersky hakkında "Spyware" demiştiniz bu yüzden söyleyeyim dedim.

Kaspersky'nin virüslere karşı koruma olarak iyi ama Rus hükümetine göbekten bağlı bir spyware olduğuna inancım tam. Keza aynı şekilde Epic Games'in de Tencent üzerinden Çin hükümetine bağlı olduğuna da.

Diyecek olursan "Rus hükümeti Niğde Ulukışlalı küçük esnafın laptopundan veri çalsa ne olur çalmasa ne olur" o da doğru. Son kullanıcıların şirketler bazında bir önemi yok dertleri reklam göstermek değilse.

Kaspersky'nin virüslere karşı koruma olarak iyi ama Rus hükümetine göbekten bağlı bir spyware olduğuna inancım tam.
Spyware değil de yoğun telemetri servisi diyebiliriz ona. Her ne kadar veri merkezlerini Rusya'dan taşımış olsalar da hala kullanıcı verilerinin aktarıldığını düşünüyorum. Free sürümünü bu kadar geliştirmelerindeki bir diğer sebep de bu, oluk oluk kullanıcı verisi, olabildiğince çok istihbarat.

İkisinin arasından net Kaspersky derdim.

Defender varken bunlara para vermek en gereksiz şey. Ek olarak manasız olarak bilgisayardaki kaynakları da harcıyorlar. Kanmayın.

Spyware değil de yoğun telemetri servisi diyebiliriz ona. Her ne kadar veri merkezlerini Rusya'dan taşımış olsalar da hala kullanıcı verilerinin aktarıldığını düşünüyorum. Free sürümünü bu kadar geliştirmelerindeki bir diğer sebep de bu, oluk oluk kullanıcı verisi, olabildiğince çok istihbarat.
Ki bunu da çok takmaya gerek yok. Windows da bu şekilde, hatta belki Windows daha fazla veri çekiyordur.

Diyecek olursan "Rus hükümeti Niğde Ulukışlalı küçük esnafın laptopundan veri çalsa ne olur çalmasa ne olur" o da doğru. Son kullanıcıların şirketler bazında bir önemi yok dertleri reklam göstermek değilse.
Tam da o dediğinizi diyecektim :) Yani standart bir ev kullanıcısının bunları kafasına takmasına gerek yok. Bunu kullandığımız tarayıcı ve hatta kullandığımız işletim sistemi bile yapıyor yani. Bu sebeple koruma olarak daha iyi olana bakmalıyız: Kaspersky.

Arkadaşlar bakın Kaspersky zaten Rus yazılımı e virüsler de Rus yazılımı yani adamlar kaynağını iyi biliyorlar şahsen Avast'tan daha güvenlidir Kaspersky hem dediğim gibi hızlı bir ağ sistemi var. En iyi antivirüs yazılımlarından biridir ve McAfee'yi ezer. Ha bana kalırsa şu an Defender yeter.

Geri
Yukarı