MediaTek Wi-Fi 6 MT7921 Wireless LAN kartı çalışmıyor

Arkadaşlar merhaba, bende de bu kronik wifi kartı olan media tek vardı. Gittim INTEL ın ax210 6e serisini aldım fakat hala bazı kronik sorunlar devam ediyor. Mesela, bilgisayarı ilk açtığım zaman wifi kısmında bağlantı hemen gelmiyor kopuk gösteriyor. İnternete bağlı ama bağlantı yok yazıyor, sonra bi bütün ağlar gidip geliyor öyle bağlanıyor. Bu olay bazen 15 20 sn sürüyor ve çok can sıkıyor. Çözümü bilen var mı Driverları da düzgün yüklediğimi düşünüyorum ama fikri olan varsa paylaşabilir.

Konudaki tüm yazılanları okudum bende ASUS TUF Gaming sahibiyim ve Wi-Fi kartım aynı ve aynı sorun bende de devam ediyor. İlk olarak aldıktan 10 ay sonra başlamıştı ve servise gönderdim beni birkaç kez arayıp sorunu sorduklarında söyledim. Çözüm olarak format atmamız gerek dediler ve yolladılar. Sorunsuz şekilde 8 ay kullandım ve sorun yeniden başladı internette yazılan çoğu şeyi denedim fakat işe yaramadı, garantisi de bu ay bitti maalesef yeni kart almak kesin çözüm olur mu ve kendim değiştirebilir miyim bunu merak ediyorum. Teşekkürler şimdiden.

Konudaki tüm yazılanları okudum bende ASUS TUF Gaming sahibiyim ve Wi-Fi kartım aynı ve aynı sorun bende de devam ediyor. İlk olarak aldıktan 10 ay sonra başlamıştı ve servise gönderdim beni birkaç kez arayıp sorunu sorduklarında söyledim. Çözüm olarak format atmamız gerek dediler ve yolladılar. Sorunsuz şekilde 8 ay kullandım ve sorun yeniden başladı internette yazılan çoğu şeyi denedim fakat işe yaramadı, garantisi de bu ay bitti maalesef yeni kart almak kesin çözüm olur mu ve kendim değiştirebilir miyim bunu merak ediyorum. Teşekkürler şimdiden.

Kendiniz değiştirme konusunda biraz sakıncalı ben olsam para karşılığı bir yere yaptırttım (Vatan, MediaMarkt vb.) Çünkü genelde "ben yaparım ne olacak" diye başlayanların sonu 4 tane fazladan vida ve açılmayan bir monitör.

Kendiniz değiştirme konusunda biraz sakıncalı ben olsam para karşılığı bir yere yaptırttım (vatan, MediaMarkt vb.) Çünkü genelde "ben yaparım ne olacak" diye başlayanların sonu 4 tane fazladan vida ve açılmayan bir monitör.

Anladım hocam zaten kendim değiştiremem diye düşünmüştüm. Sorunsuz çalışan Wi-Fi kartı önerileriniz var mı birkaç tane söylenmiş ama bazılarının da küçük problemleri var sanırım ve de sorunun kesin parça olduğuna emin miyiz çünkü daha önce formatla düzelmişti. Bir daha bu tip bir problemle karşılaşmak istemiyorum.

Anladım hocam zaten kendim değiştiremem diye düşünmüştüm. Sorunsuz çalışan Wi-Fi kartı önerileriniz var mı birkaç tane söylenmiş ama bazılarının da küçük problemleri var sanırım ve de sorunun kesin parça olduğuna emin miyiz çünkü daha önce formatla düzelmişti. Bir daha bu tip bir problemle karşılaşmak istemiyorum.
Konuda yazılanların tümünü okuyup uyguladığını söylemişsin ama galiba benin yazdığım yöntemi denememişsin. Kendim değiştiremem dediğinden anladım. Bu sorun yazılımsal bir sorun değil yani driver güncellemesi,format vs ile geçmiyor. Yazdığım yöntemdeki gibi , Laptopu kullandıktan belli bir süre sonra ,genelde yerli, yabancı bütün forumdakilerin söylediklerine ve kendi yaşadığım süre zarfında cihaz 1 yılını doldurmaya yakınken wifi kartında statik elektrik birikiyor. Önceki sayfalarda detaylıca yazdım kendimce bulduğum çözümü. Eğer Laptopu açabilirm , elim yatkındır dersen denemeni tavsiye ederim. Yoksa anlayan birine götürmen daha iyi tabiki ama wifi kartını değiştirip masraf etmene gerek yok diye düşünüyorum. Ben yöntemi uyguladıktan sonra en ufak bir sorun yaşamadım aylarca.

Konuda yazılanların tümünü okuyup uyguladığını söylemişsin ama galiba Benin yazdığım yöntemi denememişsin. Kendim değiştiremem dediğinden anladım. Bu sorun yazılımsal bir sorun değil yani driver güncellemesi, format vs ile geçmiyor. Yazdığım yöntemdeki gibi, laptopu kullandıktan belli bir süre sonra, genelde yerli, yabancı bütün forumdakilerin söylediklerine ve kendi yaşadığım süre zarfında cihaz 1 yılını doldurmaya yakınken Wi-Fi kartında statik elektrik birikiyor. Önceki sayfalarda detaylıca yazdım kendimce bulduğum çözümü. Eğer laptopu açabilirm, elim yatkındır dersen denemeni tavsiye ederim. Yoksa anlayan birine götürmen daha iyi tabii ki ama Wi-Fi kartını değiştirip masraf etmene gerek yok diye düşünüyorum. Ben yöntemi uyguladıktan sonra en ufak bir sorun yaşamadım aylarca.

Okudum hocam ama dediğiniz gibi zahmetli ve bilmediğim bir iş olduğu için onu denemedim onun yerine arkadaşın dediği şarjı bitirip statik elektriği alma olayını denedim ama fayda etmedi artık sizin yönteminizi deneyeceğim anlayan birini bulup en son çare olarak. Yeniden teşekkürler hocam ilginiz için.

Okudum hocam ama dediğiniz gibi zahmetli ve bilmediğim bir iş olduğu için onu denemedim onun yerine arkadaşın dediği şarjı bitirip statik elektriği alma olayını denedim ama fayda etmedi artık sizin yönteminizi deneyeceğim anlayan birini bulup en son çare olarak. Yeniden teşekkürler hocam ilginiz için.
Rica ederim , şarjı tamamen bitirince statik elektrik tam olarak gitmiyor ne yazık ki.

Sorduğum soruyu "soru" yerine "konu" olarak aldığım için özür dilerim, bunu gören moderatör arkadaş varsa konuyu soru yapıp bu arkadaşın cevabını çözüm yaparsa çok mutlu olurum.
Üzgünüm ben sorun çözülme sürecinde bu sayfayı unuttum ve aylar sonra aklıma geldi. Sorun bayağı uzunca bir süre devam etti ve bilgisayarı teknik servise hata raporuyla gönderdik birkaç gün içerisinde geri geldi ve aylardır kullanıyorum güzelce. Sanırım bu sorunun iki çözümü var ya ben gibi teknik servise yollamak ya da Wi-Fi kartını değiştirmek (ki garantiniz varsa ve laptopunuza acil ihtiyaç yoksa servise yollayın derim)
Herkese iyi günler diler çözüm önerisi sunan herkese teşekkür ederim :).
Hocam aynı laptopa sahibim bende bu sorunu yaşıyorum (2-3 aydır) özellikle oyuna girdiğim an tak diye kesiliyor wifi bende teknik servise göndereceğim. Merak ettiğim konu teknik servise gönderdiğinizde ne yaptılar wifi kartını felan mı değiştirdiler?

Hocam aynı laptopa sahibim bende bu sorunu yaşıyorum (2-3 aydır) özellikle oyuna girdiğim an tak diye kesiliyor Wi-Fi bende teknik servise göndereceğim. Merak ettiğim konu teknik servise gönderdiğinizde ne yaptılar Wi-Fi kartını falan mı değiştirdiler?

Ben de kart değişimi bekliyordum ama format atıp "yazılımsal sorun" raporuyla gönderdiler. Sorun çözüldü tabii o ayrı.

https://www.driveridentifier.com/sc...1814625/PCI-VEN_14C3&DEV_7961&SUBSYS_46801A3B şu linkteki driveri kurun ama önceden kurdugunuz driver varsa onu kaldırıp kurun sorununuz çözülecektir.

Geri
Yukarı