Mekanik disk vs hidrolik disk fren

Anladım. Peki içine hidrolik yağı mı basılıyor?
Basmana gerek yok. Eğer kaza vs. olur da kanalında kaçak olursa sıkıntı olur. Öyle bir ihtimal de az. Binmeden frenlerini kontrol edersin o kadar. Zaten mekanik fren de olsa bir kontrol iyi olur. Lastik ve fren kontrolü binmeden göz ucuyla yapılmalı.

Basmana gerek yok. Eğer kaza vs. olur da kanalında kaçak olursa sıkıntı olur. Öyle bir ihtimal de az. Binmeden frenlerini kontrol edersin o kadar. Zaten mekanik fren de olsa bir kontrol iyi olur. Lastik ve fren kontrolü binmeden göz ucuyla yapılmalı.
Teşekkürler siz de bakabilir misiniz belirttiğim modele yada farklı bir öneriniz var mı?

Teşekkürler, siz de bakabilir misiniz belirttiğim modele yada farklı bir öneriniz var mı?
Mümkünse fren takımı da Shimano olan bir model seç. Carraro ve Kron son zamanlar F/P olarak görülüyor diye biliyorum. Bisiklet piyasasını uzun zamandır takip etmiyorum ancak Ümit tercih etme bence.

Öncelikle arasındaki temel fark yağ ve balata çeşitleridir. Mekanik disk fren v frenin diskli halidir. İçinde hidrolik disk frene benzer bir balata bulunur ve tel yardımıyla tutar. Hidrolik disk fren ise yağ basıncıyla balatalara baskı uygulayarak tutar. Hidrolik fren sisteminde tel bulunmaz. Yağını her 1-1.5 yılda bir değiştirirseniz fren setinin ömrünü uzatırsınız aynı zamanda balatalarında.

Mümkünse fren takımı da Shimano olan bir model seç. Carraro ve Kron son zamanlar F/P olarak görülüyor diye biliyorum. Bisiklet piyasasını uzun zamandır takip etmiyorum ancak Ümit tercih etme bence.
Kron kronikliymiş. Göbek sesi falan yapıyormuş. Fren sistemine gelirsek mümkünse keşke bisiklette hiçbir şey Shimano olmasa. Tüm bisikletlerim Shimano fren vites seti ve hepsi takır takır döküldü bir kaç aya. Carraro ya bir bakayım... (Edit: carraroya baktım) H.D modeller 3000den başlıyor neredeyse (26"). Sadece yazın süreceğim bir bisiklete yüklü miktarda para bağlamasam daha iyi.

Hidroliğin arıza yaptığı şehir efsanesidir. Kesinlikle önerim hidrolik disk fren yılda 1 kere bakımını yaptıktan sonra hiçbir sıkıntı çıkarmaz.

Geri
Yukarı