Mekanik disk vs hidrolik disk fren

V frenden daha iyi V fren kullanan birisi olarak söylüyorüm pabuc biterse artık ayakkabınıza Brembo logosu yapıştırabilirsiniz aynı işlevi görecektir.

Mekanik yani kaliper sahibi frenler içinde hidrolik olanını öven çok ama kaçak verirse fren tutmaz.

Corelli 5.1 hd aldım, freni ayar tutmadı. Hala iyi sıkmıyor. Ne hidrolikmiş arkadaş aldığımdan beri gıcırtı sürtme sıkmama tutmama her halt çıktı. MD alın.
O dediğiniz balatalarınızla alakalı. Sürtme bir kere kaliper ayarı gerektirir. Tutmama balata. Hidrolik ile alakalı hiç bir sıkıntı yok.

O dediğiniz balatalarınızla alakalı. Sürtme bir kere kaliper ayarı gerektirir. Tutmama balata. Hidrolik ile alakalı hiç bir sıkıntı yok.
3 kere değişti balata.

V frenden daha iyi V fren kullanan birisi olarak söylüyorüm pabuc biterse artık ayakkabınıza Brembo logosu yapıştırabilirsiniz aynı işlevi görecektir.

Mekanik yani kaliper sahibi frenler içinde hidrolik olanını öven çok ama kaçak verirse fren tutmaz.
Abartmayın 7 senelik pabuç frenli bisikletim var. Pabuç eridikçe teli biraz sıkıyorsun sonsuza dek tutuyor.

Hala anlamadın. Hidrolikle senin sorununun bir alakası yok.
Hidrolik fren bir türlü ayar tutmadı diyorum ne demek benim sorunumla ilgisi yok hidrolik disk fren işte çok sorunlu. Sanki v fren kullanıyorum da hidrolikten şikayetçiyim HD kullanıyorum ve şikayetçiyim işte hâlâ anlamadın.

Hidrolik fren bir türlü ayar tutmadı diyorum ne demek benim sorunumla ilgisi yok hidrolik disk fren işte çok sorunlu. Sanki v fren kullanıyorum da hidrolikten şikayetçiyim HD kullanıyorum ve şikayetçiyim işte hâlâ anlamadın.
Neyin ayarından bahsediyorsun farkında mısın? HD ile Md nin arasındaki tek fark tel yerine yağ kullanılması. Sen doğru düzgün ayar yaptıramadıysan Md de aynı şeyler olacak.

Önce dacron kendi frenleri vardı sonra doubletree taktı aldığım yer aldım alalı düzgün freni olamadı bisikletin hidrolik çöp. Almayın.
Ayrıca senin aldığın bisikletteki frenler zaten kalitesiz. Bendekiler Shimano daha bir kere sıkıntı çıkarmadı. Önümüzdeki günlerde hidroliğini değiştireceğim. Geçen gün de balataları değiştirmiştim.

Zaten Youtube da senin frenleri aratınca nasıl ayarlanır videosu çıkıyor bir sürü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı