Mekanik disk vs hidrolik disk fren

Merhaba herkese. Bisiklette hidrolik disk fren mi mekanik dick mi tercih edilmeli? İkisini de kullanmadım tek kullandığım v pabuç fren. Hidrolik disk sorun çıkarma olasılığı yüksek midir? Mekanik hidroliğe göre daha mı az zahmetli? Bana artı ve eksilerini söyler misiniz ikisinin?

Hidrolik boşaldığında 2000 TL gibi bir masraf çıkartıyor. Mekanik disk fren ise 350 veya 400 TL arası masraf çıkartıyor. Bana göre en iyisi mekanik disk fren hem de daha çabuk bisikleti durduruyor.

Hidrolik hiç durmadan boşalıyor mu? Neden öyle bir masraf çıkartsın?
Yok öyle bir şey. Ben kullanıyorum 3 senedir boşaldığı falan yok.

Hidrolik almayın.
Neden?

Hidrolik almayın.
Neden?

Hidrolik boşaldığında 2000 TL gibi bir masraf çıkartıyor. Mekanik disk fren ise 350 veya 400 TL arası masraf çıkartıyor. Bana göre en iyisi mekanik disk fren hem de daha çabuk bisikleti durduruyor.
Neye göre 350-400? Teli mi? Balatası mı? Veya neye göre 2000?

Mekanik Disk alacağıma V-Fren alırım daha iyi MD'nin bir avantajı yok.
HD paranız varsa alınabilir ayarı azdır ama ayar gerekirse uzman biri ister ayrıca pahalıdır.

Tepe nokta hidrolik olsa da, konu sahibi kendine fikir vererek almayın diye isyan etmiş. :D Ben 3 sene bakımsız halde bile hidrolik kullanabildim. O kadar de heybelere yük atardım. Bir takım Mitas 1.5" lastik bitirdim o sezonlarda. Canavar gibi frenim tuttu ve bir kere bile ayar istemedi. Jantı iç lastiği ısıtıp patlama riski de çıkarmadı. MD gibi saçma sapan arada kalmış sorunlara da sebep olmadı.

Yok öyle bir şey. Ben kullanıyorum 3 senedir boşaldığı falan yok.

Neden?

Neden?

Neye göre 350-400? Teli mi? Balatası mı? Veya neye göre 2000?
Corelli 5.1 hd aldım, freni ayar tutmadı. Hala iyi sıkmıyor. Ne hidrolikmiş arkadaş aldığımdan beri gıcırtı sürtme sıkmama tutmama her halt çıktı. MD alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı