Mekanik Klavye İzolasyon ve Yağlama

Anladım bir sorun teşkil etmiyor yani. Eski kasa olmasındansa yeni kasa gelmesini tercih ederim tabi, böyle bir şüpheye düştüm sadece. Bekleyip göreceğiz madem :). Cevap için teşekkürler.
Hocam şu ürün kullanılabilir mi yağlayıcı olarak skf ile karıştırılıp yada saf olarak mı kullanılır?

Link: https://www.hepsiburada.com/super-l...likon-yaglayici-118-ml-56204-p-HBCV00000GA15B
Merhaba,
Snowfox'u yaklaşık son 1 yıldır sadece yeni kasa ile yolluyorlar. Hiç eski kasa ile gelenini de görmedim henüz. Bana kalırsa direkt aliexpress üzerinden krytox siparişi geçin. Bu şekilde super lube Türkiye'de pahalıya geliyor. Almış, denemiş ve boşa para vermiş biri olarak yorumlamam bu yönde.

Merhaba,
Snowfox'u yaklaşık son 1 yıldır sadece yeni kasa ile yolluyorlar. Hiç eski kasa ile gelenini de görmedim henüz. Bana kalırsa direkt aliexpress üzerinden krytox siparişi geçin. Bu şekilde super lube Türkiye'de pahalıya geliyor. Almış, denemiş ve boşa para vermiş biri olarak yorumlamam bu yönde.
Sizin önereceğiniz bu market orjinal gönderiyor ve yanında başka parçalar da alabileceğim bi store var mı acaba? (Tek kargo paketi olması açısından)

KPrepublic, Shenzhen YMD Tech, DUROCK Store, Keychron Store. Benim favorilerim bunlar klavye özelinde, krytox'u kprepublic'ten temin edebilirsin.
Sizin önereceğiniz bu market orjinal gönderiyor ve yanında başka parçalar da alabileceğim bi store var mı acaba? (Tek kargo paketi olması açısından)

En buyuk fark stabilizerleri modlamaktan geliyor benim deneyimime gore. Kotu stabilizerler en iyi klavyeyi bile kullanilamayacak hale getiriyor. Screw in stab destekliyorsa biraz pahali olmasina ragmen Durock V2 screw in stabilizerler parasini hakediyor sonuna kadar. Plate mounted stabilizer kullanmak zorunluysa denenebilecek farkli yontemler var yine.

İkinci sira icin switch lube diyebilirim. Basma hissi ve sesi oldukca etkiliyor bu islem.

Bunlari zaten yaptiysan benim icin en cok fark yaratan diger iki islem tempest tape mod ve pe foam eklemek olmustu.

Huntsman'den her turlu daha iyi olur. Box Jade cok gurultulu bir switch, hic tavsiye etmem acikcasi. Belki 1-2 adet tek switch alip esc tusuna vs koyulabilir. Ben box white koydum mesela esc icin.

Gateron yellow iyi bir linear switch, fiyati da uygun. Lube kesin gerekiyor, film olmasa da olur bence. Durock L serisi switchlere de bakabilirsin alternatif olarak, L4 yada L7 flaan.

LK87 (yada TM680 ayni model aslinda) guzel duruyor isin asli, baska bir konuda daha onermistim hatta. Tek eksigi bence screw in stab olmamasi ve qmk/via destegi bulunmamasi. Stabler bir sekilde halledilir ama digerine cozum yok. Gerci farkli layer vs ihtiyac duymam default haliyle kullanirim dersen zaten anlami yok olup olmamasinin.

Geri
Yukarı