Mekanik Klavye İzolasyon ve Yağlama

Bir kac dakika once yara bandi yapistirdim klavyeye ve stabilizerlardan asiri guzel ses cikmaya basladi eskisine gore. Taeha bantlarin ustune gres yagi koydu fakat ben koymadim, acaba gres yagi ses degisimi icin mi yoksa daha yumusak basim icin mi bunu yapti anlamadim. Acaba gres yagi koymasam bir kaybim olur mu diye dusunuyordum. Sizin fikirleriniz nedir?

Bir kac dakika once yara bandi yapistirdim klavyeye ve stabilizerlardan asiri guzel ses cikmaya basladi eskisine gore. Taeha bantlarin ustune gres yagi koydu fakat ben koymadim, acaba gres yagi ses degisimi icin mi yoksa daha yumusak basim icin mi bunu yapti anlamadim. Acaba gres yagi koymasam bir kaybim olur mu diye dusunuyordum. Sizin fikirleriniz nedir?
Stabilizerler pcbye ilk temas ettigindeki sesi band aid cozuyor ama milisaniyelik olarak ayrica surtunuyor o yuzden band aidleri yaglayabilirsin ama cok kritik degil.
MechKeys bir topluluk mu?

Bu arada, şu aralar vizelerle uğraşmaktayım. Vizeler bittikten sonra ahşap bir bilek desteği yapacağım. Memnun kalırsam buradan da ölçülerini, yapım sürecini paylaşırım.
Evet, buradan katilabilirsin : Join the MechKeys Discord Server!
MechKeys bir topluluk mu?

Bu arada, şu aralar vizelerle uğraşmaktayım. Vizeler bittikten sonra ahşap bir bilek desteği yapacağım. Memnun kalırsam buradan da ölçülerini, yapım sürecini paylaşırım.

Mükemmel olur açıkçası ahşap çok zorlayacağı için beni hiç düşünmedim bile ama yapan birini özellikle Türkçe içerik olarak görmek çok güzel olur.

Dosya Ekleri

• IMG_4945-1024x683.jpg
    IMG_4945-1024x683.jpg
    44 KB · Görüntüleme: 96
Son düzenleme:
İnternette Türkiye'de lube nereden alınır diye araştırırken bu konuyu buldum, harika oldu. Krytox 205g2 satan birini buldum bu konuyu bulmadan önce 25€ dediler 14g tüp için. Sizce buna değermi? Aliexpress'de satan var çok daha ucuza ama gümrüğün bu tarzdaki ürünlere nasıl baktığını bilmiyorum. Daha önce yurtdışından alan oldumu?

g2 alacaksan alma bence Türkiye'de ona alternatif olabilecek Superlube bulunabiliyor çünkü. Alacaksan g0 alabilirsin bence ama gümrük konusunda güvenemediğim için almamıştım ben de.
Konuyu tekrardan okudum şimdi Aliexpressden almayı deneyen bir kullanıcı var sanırım burda, onunkisi gümrükten geçerse ben de sipariş ederim.
G2 'yi satan Türkiye'de gene. Superlube fiyatı neydi acaba?

ben de krytox kit aldım g0 ve g2 kprepublic'ten. Gümrükle ilgili gelişme olursa bilgilendiririm.
ben de krytox kit aldım g0 ve g2 kprepublic'ten. Gümrükle ilgili gelişme olursa bilgilendiririm.

Gümrükle ilgili bir sorun olmadı. Satıcının iletişimi de paketlemesi de iyi tavsiye ederim. 3 günde takip edilebilir kargo ile Çin'den TR'ye geldi. Yaklaşık 10 günde anca teslim edebildi ptt.

50/50 g205 ve 105 karışımı ile gateron red gerçekten tereyağı gibi oldu.
Özellikle stabilizer'ların ayaklarını kesip; içini krytox karışımı, demirini de super lube ile yağlayınca tam o "thoc" sesi geliyor spacebar'dan. Ses ve his çok hoş!

Son düzenleme:

Gümrükle ilgili bir sorun olmadı. Satıcının iletişimi de paketlemesi de iyi tavsiye ederim. 3 günde takip edilebilir kargo ile Çin'den TR'ye geldi. Yaklaşık 10 günde anca teslim edebildi ptt.

50/50 g205 ve 105 karışımı ile gateron red gerçekten tereyağı gibi oldu.
Özellikle stabilizer'ların ayaklarını kesip; içini krytox karışımı, demirini de super lube ile yağlayınca tam o "thoc" sesi geliyor spacebar'dan. Ses ve his çok hoş!
Hayırlı olsun, ne kadar kargo ödedin? Bide senin klavyenin ve switchlerin modeli neydi?

Biraz daha ucuza 205g0 varmı diye araştırıp bikaç güne sipariş vericem ben de.

Yeni konular

Geri
Yukarı