Mekanik Klavye Nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Birde yarı mekanik yarı zarlı modeller var. Mekanik hisli. Mesela Steelseries Apex 100

@Lactuca Ya da CM Devastator 2 ve MasterKeys Lite L Combo RGB gibi modeller de öyle. Genel olarak mekanik hisli olarak geçiyor. Hissiyat ve uzun ömürlülük açısından daha iyi. Fakat onlar için bir makale yakın zamanda düşünmüyorum. Çünkü o kadar önemli ve detaylı bir özellik olarak görmüyorum. Elbette zarlı klavyelere göre daha iyi ama hakkında bir makale yazılabilecek kadar da değil bence.

Okumaya üşendim, emeğine sağlık, beğendim. Alınması taraftarı değilim yalnız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Düşünüyorum birkaç konu daha var. Aslında çok fazla bahsedebileceğim konu var da pek makale tarzında değil. Böyle videonun başına geçip anlatmalık oluyor. :) İleri ki yazım büyük ihtimalle monitörler ile alakalı olacak. Ama daha var ona. Eksiksiz bilmem gerek en azından. Hata yapmak istemem. :)

Mekanik hissiyatı kuvvetlendiren ve o click sesinin çıktığı yer aslında orası. Tuşa basarken Black ve Red anahtar çeşitlerinde bulunmadığı için daha az seslidir ve elinizi tuşlarda çok daha rahat gezinebilir. Atlama noktası bulunmadığından tuşa bastığınızda anında algılar ve siz hemen diğer tuşa basıp işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Şu videoda da anahtar çeşitlerine dikkatli bir şekilde tek tek baktığınızda , adam yavaş basarken Red ve Black'de direkt bir şekilde gerçekleşirken, Blue ve Brown anahtar çeşitlerinde yavaş bastığında belli bir yerde tutuklup yapıp öyle işlemin gerçekleştiğini görürsünüz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı