Memnun kalınmayan laptop nasıl iade edilir?

Gregorz Brzecz.

Kilopat
Merhaba, 1 Eylül tarihinde Hepsiburada üzerinden MacBook Pro satın aldım, 8 GB RAM'li modelinden memnun kalmadığım için iade edip 16'ya geçmek istiyorum. Hepsiburada ile görüştüğümde sadece kafa karışıklığına sebep oldular. 14 günlük cayma hakkımı kullanmak için neler yapmam gerekiyor, iade edemez miyim?

Bence yapacağın en mantıklı şey iade etmek istediğini arayıp söyle ve bir sorun oluşup oluşmayacağını öğren. Sorun yoksa sorunsuzca iadeni gerçekleştirirsin. Ama sorun varsa ve Tüketici Hakem Heyeti gibi kurumları araya soktuktan sonra iade işlemlerinin sürmesi aylarca zaman alabilir haberin olsun. Yani tüm bunlara hazırla kendini.

İademi yapacağım o zaman teşekkürler.
Gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz, eğer ki olası bir müşteri hizmetleri aramasında bazı arkadaşların konuştuğu gibi size; "biz bu ürünü nasıl satacağız, siz olsanız ikinci el bir ürün göndersek kabul eder misiniz" gibi şeyler söylerse direk;

"Kârınıza ortak mıyım, zararınızdan banane! Maliyetinin 10 katına satıyorsunuz zaten, iade edin benim paramı" deyip kapatabilirsiniz. 🥱
Ne kadar sürede para iadesi yapıldı size?
Ürün ellerine ulaştıktan sonra ki gün yapıldı.

Gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz, eğer ki olası bir müşteri hizmetleri aramasında bazı arkadaşların konuştuğu gibi size; "biz bu ürünü nasıl satacağız, siz olsanız ikinci el bir ürün göndersek kabul eder misiniz" gibi şeyler söylerse direk;

"Kârınıza ortak mıyım, zararınızdan banane! Maliyetinin 10 katına satıyorsunuz zaten, iade edin benim paramı" deyip kapatabilirsiniz. 🥱

Ürün ellerine ulaştıktan sonra ki gün yapıldı.
Az önce aradım, bana mümkün olmadığını, ürünün bana hemen geri iade edileceğini söylediler. Yine de göndermeli miyim?

Az önce aradım, bana mümkün olmadığını, ürünün bana hemen geri iade edileceğini söylediler. Yine de göndermeli miyim?
Kolay iadeden gönder gitsin.

Teslim şeklini seç bide kendileri gelip alsınlar, yorulma 🥱

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210907-160714_Hepsiburada.jpg
    Screenshot_20210907-160714_Hepsiburada.jpg
    49,4 KB · Görüntüleme: 107
Kolay iadeden gönder gitsin.

Teslim şeklini seç bide kendileri gelip alsınlar, yorulma 🥱
Hocam ben göndermekten vazgeçtim ya, artık korkuyorum gitgelde bir şey mi olacak, param iade edilmeyecek de oyalanacak mıyım falan diye, 2 sene sonra satıp 16” olanını almayı düşünüyorum bakalım.

Hocam ben göndermekten vazgeçtim ya, artık korkuyorum gitgelde bir şey mi olacak, param iade edilmeyecek de oyalanacak mıyım falan diye, 2 sene sonra satıp 16” olanını almayı düşünüyorum bakalım.
Sen burada yazılanlara bakma, ya elinle git götür iade etmeye çalış ya da hiç gönderip başını ağrıtma. Adamlar kabul etmediğini söylemiş, bu tarz işlemler aylarca sürüyor. Belki sonunda iaden kabul olur ama aylarını alır yani bunları göze alıyorsan gerçekleştir. Düşün taşın.

Yeni konular

Geri
Yukarı